روباتی که رفتارهای غیرقانونی را ردیابی می کند

به گزارش جام پارسی، روباتی مخصوص گشت زنی در سنگاپور به کار گرفته شده تا رفتارهای غیرقانونی مانند سیگار کشیدن در منطقه ها ممنوع، دست فروشی و گردهمایی بیش از 5 نفر را ردیابی و گزارش می کند.

روباتی که رفتارهای غیرقانونی را ردیابی می کند

طی چند روز آینده یک روبات مخصوص گشت زنی در منطقه توا پایوه سنترال سنگاپور مورد آزمایش قرار می گیرد تا رفتارهای اجتماعی نامطلوب را رصد کند.

این روبات خاویر نام دارد و در منطقه های که عابران زیادی گذر می کنند به کار گرفته می شود تا در برقراری و افزایش بهداشت و امنیت عمومی به افسران پلیس کمک کند.

سازمان HTX سنگاپور با همکاری آژانس علوم فناوری و تحقیقات این روبات را طراحی کرده اند تا در میان جمعیت حرکت کند و فعالیت های مختلف از جمله سیگار کشیدن در منطقه ها ممنوع، دستفروشی غیر قانونی، پارک نامناسب دوچرخه، گردهمایی های بیش از 5 نفر و حضور وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت در پیاده روها را ردیابی کند.

روبات با رصد چنین رفتارهای غیرقانونی یک هشدار به مرکز دستور و کنترل خود می فرستد و همچنین پیامی مناسب را نشان می دهد تا شهروندان را از رفتار مذکور منع کند.

هدف استفاده از خاویر کاهش نیروی انسانی مورد نیاز برای گشت زنی در شهر و افزایش کارآمدی است.

روبات مذکور مجهز به حسگرهای مختلف و ویژگی های ایمنی است. علاوه بر آن خاویر می تواند به طور اتوماتیک مسیریابی کند و از موانع ثابت و متحرک مانند عابران پیاده اجتناب کند.

در کنار این موارد ابزار مذکور مجهز به دوربین هایی است که چشم اندازی 360 درجه را فراهم می کنند. دوربین های مذکور قادر به ثبت ویدئو و عکس در نور کم هم هستند.

اطلاعاتی که خاویر ثبت می کند به یک سیستم تحلیل ویدئو با هوش مصنوعی فرستاده می شود.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1443

به "روباتی که رفتارهای غیرقانونی را ردیابی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روباتی که رفتارهای غیرقانونی را ردیابی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید