رئیس دفتر حافظ منافع ایران: تهران برای توسعه روابط خود با قاهره محدودیتی قائل نیست

به گزارش جام پارسی، هیئتی از اصحاب رسانه مصر با رئیس دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره دیدار کرد.

رئیس دفتر حافظ منافع ایران: تهران برای توسعه روابط خود با قاهره محدودیتی قائل نیست

به گزارش گروه بین الملل جام پارسی، ناصر کنعانی در این دیدار درباره نقش مطبوعات و رسانه در روابط ایران و مصر، همکاری های حدود صد ساله دو کشور و چاپ برخی از روزنامه های فارسی زبان ایرانی در چاپخانه های قاهره و اسکندریه را یادآوری کرد و با بزرگداشت نام مرحوم حسنین هیکل ادامه داد: حسنین هیکل یک نویسنده و روزنامه نگار متفکر، منصف، مستقل و بیطرف بود. او پیشتاز در معرفی ایران به مصر و مصر به ایران و مدافع جدی بازسازی روابط سیاسی ایران و مصر بود.

رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان در خصوص روابط دوجانبه ایران و مصر، تاکید کرد: ایران در توسعه روابط خود با مصر، هیچگونه محدودیتی قائل نیست و در این زمینه کاملا منعطف است. رکود در روابط دو کشور ایران و مصر به نفع هیچیک از دو کشور نیست و حتی به ضرر ملت ها و دولت های منطقه است.

وی افزود مطبوعات و رسانه های دو کشور می بایست به نقد و تحلیل منصفانه شرایط حاکم بر روابط دو کشور ایران و مصر بپردازند. مطبوعات و رسانه ها می توانند با گشودن افق های جدید از طریق نقد و تحلیل منصفانه، امکان تصمیم گیری بهتر و درست تر را برای تصیم سازان و تصمیم گیران فراهم کنند.

کنعانی، ایران و مصر را دو کشور تمدن ساز و پیشتاز در تمدن بشری دانست و افزود: استمرار شرایط کنونی در رابطه سیاسی ایران و مصر، زمینه ساز واگذاری نقش، برای بازیگران دیگر است.

وی گفتگو را کلید فهم متقابل دانست و افزود: تا زمانی که گفتگو نباشد، همکاری شکل نخواهد گرفت و قطع گفتگو می تواند سوء تفاهم ها را عمیق کند و شرایط نامطلوبی میان کشورها ایجاد کند. مطبوعات و رسانه می توانند کانال گفتگوی منطقی، وطن محبت آمیز و دلسوزانه میان دو کشور و دو ملت باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 453

به "رئیس دفتر حافظ منافع ایران: تهران برای توسعه روابط خود با قاهره محدودیتی قائل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دفتر حافظ منافع ایران: تهران برای توسعه روابط خود با قاهره محدودیتی قائل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید