دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی رسید

به گزارش جام پارسی، تازه ترین مأموریت ارسال تجهیزات(resupply mission) به ایستگاه فضایی بین المللی شش دسامبر ساعت 11:17 به وقت منطقه زمانی شرقی(19:47 به وقت تهران) انجام شد و شب گذشته فضاپیمای دراگون ساعت 1:40 بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (22:10 به وقت تهران) به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد.

دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی رسید

طی این ماموریت فضاپیمای دراگون اسپیس ایکس سوار بر موشک فالکون 9 زمین را از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی ترک کرد. این فضاپیما شش هزار و 400 پوند (دو هزار و 902 کیلوگرم) تجهیزات اعم از تجهیزاتی برای انجام آزمایش علمی، یک هوابند جدید و تجهیزاتی برای خدمه را به ایستگاه فضایی بین المللی رساند. در ویدیویی که ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر نموده فضاپیمای دراگون قابل مشاهده است و در این ویدیو صدای دو فضانورد به نام های کیت روبینز (Kate Rubins) و ویکتور گلاور (Victor Glover) شنیده می گردد که پیروز بودن عملیات را خبر می دهند. این نخستین اتصال اتوماتیک برای یک ماموریت ارسال تجهیزات اسپیس ایکس است و اولین باری است که دو فضاپیمای دراگون به طور همزمان در ایستگاه فضایی بین المللی هستند.

با استفاده از تجهیزات مذکور فضانوردان آزمایشات مختلفی را انجام خواهند داد که می توان به انجام یک مطالعه با هدف درک بهتر بیماری های قلبی برای حمایت از توسعه درمان های نوین برای بیماران مبتلا به بیماری های قلبی و تحقیق در خصوص چگونگی استفاده از میکروب ها برای استخراج زیستی مواد معدنی(biomining) روی سیارک ها اشاره کرد.

علاوه بر این، ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل سریع و دقیق خون در محیط ریز گرانشی نیز برای آنها ارسال شده است. پس از گذشت حدود یک ماه از مستقر شدن دراگون در ایستگاه، فضاپیما با داده های جدید حاصل از تحقیقات به زمین خواهد گشت.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1024

به "دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید