برای سلامتی به این 5 بخش از زندگی خود نگاه کنید

به گزارش جام پارسی، وقتی صحبت از توصیه های بهداشتی به میان می آید بسیاری از افراد نظرات بسیار متفاوتی را بیان می نمایند. بعضی می گویند وزنه بردارید و ورزش کنید بعضی دیگر می گویند به شمارش کالری روی آورید و رژیم غذایی را دنبال کنید. با انبوهی از پیشنهادات مختلف پیدا کردن روتینی که برای شما مناسب باشد سخت است.

برای سلامتی به این 5 بخش از زندگی خود نگاه کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، بسیاری از افراد قصد دارند شرایط سلامت خود را بهبود بخشند و مطمئن نیستند که کدام قسمت ها مهم تر می باشند خواب و رژیم غذایی تمرکز اصلی باشند یا ورزش؟ پاسخ واقعی تمرکز بر ایجاد یک سبک زندگی سالم تر و بهبود جنبه های مختلف زندگی شما است که می تواند تاثیر مثبتی بر سلامتی داشته باشد.

بعضی از مشهودترین راه چاره ها طبق نظر استنفورد خواب، رژیم غذایی، ورزش، مدیریت استرس (و با نزدیک شدن بهار نور خورشید یاری می نماید) و روابط هستند.

در ادامه اشاره می کنیم که چگونه می توانید پیشرفت هایی را در خصوص هر یک از موارد ذکر شده ایجاد کنید:

1-چگونه خواب خود را بهتر کنیم؟

بهبود خواب ممکن است یک کار غیر ممکن به نظر برسد. پس از بازگشت به خانه از مدرسه یا محل کار زمان می تواند به سرعت در حال گذر باشد. چند کار برای یاری به خواب بهتر وجود دارد. ابتدا نور آبی را پیش از خواب از بین ببرید و وسوسه نشوید که پیش از خواب وارد شبکه های اجتماعی شوید. نگاه به نور آبی رایانه یا گوشی تلفن همراه تان می تواند بر خواب شما تاثیر منفی بگذارد. طبق گفته کلینیک کلیولند تمرکز بر روی گوشی تلفن همراه تان می تواند مغز شما را فعال نگه دارد موضوعی که خوابیدن را دشوارتر می سازد. سعی کنید وسایل الکترونیکی خود را چند ساعت پیش از خواب خاموش کنید و فعالیت های دیگری مانند خواندن کتاب یا مدیتیشن را پیش از خواب انجام دهید که می تواند به شما یاری کند آرامش داشته باشید. پیش از آن که گوشی تلفن همراه هوشمند خود را زمین بگذارید حتما زنگ ساعت تان را تنظیم کنید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند خواب شما را بهبود بخشد اجتناب ورزیدن از مصرف کافئین پیش از خواب است. سعی کنید هنگام ظهر نوشیدن کافئین را متوقف کنید تا وقتی به خواب می روید اثرات آن از بین برود. بهبود خواب به معنای ایجاد تغییرات کوچکی است که در دراز مدت برای شما مفید خواهد بود. خواب خوب برای تنظیم هورمونی و سلامت کلی مهم است و می تواند شما را برای تصمیم گیری های خوب در دراز مدت آماده کند.

2-چگونه رژیم غذایی خود را بهبود بخشید؟

بهبود رژیم غذایی شما می تواند کاری دلهره آور به نظر برسد. یکی از راه های آسان برای ایجاد تغییرات این است که به تغییرات ساده فکر کنید. اگر با ناهار چیپس می خورید آن را با هویج و کرفس عوض کنید. اگر در حال پختن پاستا هستید پاستا با آرد سفید را با پاستایی با آرد دیگر عوض کنید. اگر عاشق مرغ سوخاری هستید سعی کنید نوع پخته آن را درست کنید.

تعدادی از این تغییرات می توانند در ایجاد تغییرات مثبت و تدریجی در سلامت مفید باشند. هم چنین در نظر بگیرید که چه چیزی می توانید به وعده های غذایی که دوست دارید اضافه کنید. اگر می گویید که واقعا پوره سیب زمینی را دوست دارید نیمی از آن را سیب زمینی و سپس نیمی از آن را گل کلم در نظر بگیرید یا به این فکر کنید که چگونه می توانید اسفناج یا کلم بروکلی را به پاستای خود اضافه کنید. تغییرات کوچک دیگری نیز وجود دارند که می توانید ایجاد کنید. به مصرف پروتئین توجه کنید و در طول روز هیدراته بمانید.

3-چگونه ورزش را شروع کنیم؟

اگر ورزش را متوقف نموده اید برای شروع دوباره آن دیر نیست. به جای آن که فورا سعی کنید بازگشت به جایی در زمانی که بیش تر ورزش می کردید را داشته باشید به عادت انجام بعضی حرکات هر روز بازگردید. برترین کار انجام تمرینی است که به طور مداوم انجام دهید و آن را دوست دارید. با کلاس های تناسب اندام یا رفتن به باشگاه یا ورزش در خانه یا خارج از خانه آزمایش کنید.

پیدا کردن روتینی که دوست دارید می تواند برای شروع ورزش مفید باشد. راه دیگر برای شروع ورزش ایجاد مسئولیت پذیری برای خود است. با یک دوست در خصوص بازگشت به یک روال عادی صحبت کنید و یک برنامه پاسخگویی ایجاد کنید. حتی اگر با ورزش سبک و کم شروع می کنید انجام آن در هفته می تواند به شما یاری کند تا احساس بهتری داشته باشید.

4- چرا نور خورشید برای مدیریت استرس اهمیت دارد؟

مدیریت استرس می تواند کار دشواری باشد. طبق برنامه پزشکی سبک زندگی استنفورد مدیریت استرس را می توان با شناسایی دلیل استرس و سپس پاسخ دادن به آن انجام داد. نور خورشید هم چنین می تواند بخش مهمی از مدیریت استرس باشد.

نور خورشید باعث می گردد کمتر استرس داشته باشیم. نتیجه مطالعه ای که در نشریه منظره های سلامت محیطی منتشر شده نشان می دهد نور خورشید مقدار جذب ویتامین د را افزایش می دهد.

بنابراین، دریافت نور کافی در هر روز می تواند به سلامت شما یاری کند. زمانی که از ساعت 9 صبح تا 5 عصر کار می کنید پیدا کردن زمانی برای بیرون رفتن که خورشید هنوز غروب ننموده باشد کار دشواری باشد. استراحت ناهار خود را در خارج از خانه در نظر بگیرید. این زمان بسیار خوبی برای پیاده روی کوتاه و سریع است که می تواند به شما یاری کند کمی تحرک داشته باشید. هم چنین ممکن است گذراندن زمان بیش تر در آفتاب بر خلق و خوی شما تاثیر مثبتی بگذارد.

5-چگونه بر روی روابط تمرکز کنیم؟

تمرکز بر روی روابط می تواند سلامت کلی شما را بهبود بخشد. اگر از روابط خود راضی هستید ممکن است تمایل بیش تری به صرف زمان بیش تر برای بهبود سلامت خود به روش های دیگر نیز داشته باشید. بهبود روابط بیش از آن که یک علم باشد یک هنر است.

گذراندن وقت با افرادی که دوست شان دارید می تواند به بهبود روابط شما یاری کنید. زمانی که با شخصی هستید که دوست اش دارید زمانی را برای گوش دادن به او اختصاص داده و واقعا به او گوش دهید و به آن چه می گوید فکر کنید. مطمئن شوید که به افراد زندگی تان اجازه می دهید بدانند که برای شان ارزش قائل هستید. داشتن روابط قوی می تواند روحیه و سلامت کلی شما را بهبود بخشد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 فروردین 1402 بروزرسانی: 4 فروردین 1402 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1883

به "برای سلامتی به این 5 بخش از زندگی خود نگاه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای سلامتی به این 5 بخش از زندگی خود نگاه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید