آیا فدرال رزرو آمریکا باز هم نرخ بهره را کاهش خواهد داد؟

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران: متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد سیاستگذاران درباره جهت آینده سیاست های پولی ایالات متحده به شدت اختلاف نظر دارند.

آیا فدرال رزرو آمریکا باز هم نرخ بهره را کاهش خواهد داد؟

به گزارش جام پارسی، به نقل از سایت طلا؛ در حالی که اکثر سیاستگذاران فدرال رزرو آمریکا در این نشست بر لزوم کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر تاکید نموده اند ولی بر سر راستا پیش روی سیاست های پولی اختلاف نظرهای زیادی داشته اند.

فدرال رزرو آمریکا در نشست 17 و 18 اکتبر خود با 7 رای موافق در برابر 3 رای مخالف تصمیم گرفت تا نرخ بهره را با 0.25 درصد کاهش به 1.75 تا 2 درصد برساند.

متن مذاکرات نشان می دهد که اکثر شرکت نمایندگان در این نشست بر این باور بوده اند که کاهش نرخ بهره در شرایط کنونی تصمیم مناسب و درستی است.

فدرال رزرو آمریکا از ابتدای 2019 تاکنون 2 بار نرخ بهره را کاهش داده و به نظر می رسد تا خاتمه سال جاری یک بار دیگر نیز نرخ بهره را کاهش خواهد داد. فدرال رزرو پیش از این از 2015 تاکنون 9 بار نرخ بهره را افزایش داده بود.

ولی هنوز تعیین نیست که آمارهای نه چندان امیدوارنماینده مالی تا چه حدی می تواند بر دیدگاه سیاستگذاران فدرال رزرو برای لزوم کاهش بیشتر نرخ بهره طی ماه های آینده تاثیر بگذارد.

7 نفر از 17 سیاستگذار ارشد پولی فدرال رزرو آمریکا پیش بینی می نمایند که تا خاتمه سال جاری حداقل یک بار دیگر نرخ بهره کاهش خواهد یافت. 5 سیاستگذار نیز اعلام نموده اند که لزومی برای کاهش بیشتر نرخ بهره وجود ندارد و 5 نفر دیگر نیز پیش بینی نموده اند که تا خاتمه 2019 میلادی نرخ بهره یک بار افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که سیاستگذاران بین المللی به اتفاق آرا پیش بینی نموده اند که فدرال رزرو در نشست 29 و 30 اکتبر نرخ بهره را کاهش می دهد.

از زمان برگزاری نشست سپتامبر فدرال رزرو تاکنون آمارهای نگران نماینده زیادی درباره اقتصاد آمریکا منتشر شده است.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا از جمله افرادی است که معتقد است کاهش نرخ بهره برای تقویت رشد و رونق مالی ایالات متحده در شرایط کنونی ، لازم و لازم است.

مخالفان بر این باورند که در شرایطی که رشد مالی آمریکا متعادل بوده و نرخ بیکاری نیز به پایین ترین سطح در 50 سال اخیر رسیده، نیازی به کاهش مجدد نرخ بهره نخواهد بود.

مذاکرات مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که آنها به شدت نگران تبعات منفی تنش های تجاری با چین و همین طور کاهش رشد مالی دنیا و برگزیت هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 114

به "آیا فدرال رزرو آمریکا باز هم نرخ بهره را کاهش خواهد داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا فدرال رزرو آمریکا باز هم نرخ بهره را کاهش خواهد داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید