127مرکز مثبت زندگی در کرمان افتتاح و شروع به کار کرد

به گزارش جام پارسی، طی مراسمی با دستور رییس جمهور ،همزمان با دیگر نقاط کشور 127 مرکز مثبت زندگی در استان کرمان افتتاح و مورد بهره برداری نهاده شد.

127مرکز مثبت زندگی در کرمان افتتاح و شروع به کار کرد

به گزارش خبرنگاران کرمان ، با حضور حسن روحانی رییس جمهوری ، شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ،قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور به صورت ویدئوکنفرانس و جمعی از مسئولان استان کرمان 127 مرکز مثبت زندگی در این استان همزمان با دیگر نقاط کشور افتتاح و مورد بهره برداری نهاده شد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان در حاشیه این آیین به خبرنگاران گفت: حدود 800 نیرو در 137 مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی استان کرمان فعالیت می نمایند و 268 مددکار نیز در این مراکز جذب شده اند.

عباس صادق زاده اضافه نمود : مراکز مثبت زندگی مراکزی هستند که خدمات سطح یک جامعه هدف را که در گذشته با رویکرد دولتی ارائه می شد به صورت خرید خدمت انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه 41 مرکز مثبت زندگی روستایی و 86 مرکز مثبت زندگی شهری در استان کرمان وجود دارد گفت: استان کرمان در مجموع دارای 137 مرکز مثبت زندگی است که 10 مرکز آن در سال آینده افتتاح می گردد.

وی جامع محوری بودن این مراکز را یکی از اهداف راه اندازی این مراکز مطرح کرد و گفت: توجه به خانواده های جامعه هدف با ارائه فرمول های جدید و یاری دریافت سرمایه های اجتماعی محله و توانمندسازی جامعه هدف از دیگر اهداف این مراکز است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه 57 هزار پرونده جامعه هدف سطح یک به مراکز مثبت زندگی استان واگذار شده است گفت: خوشبختانه تمام خدماتی که این مراکز ارائه می دهند؛ در بستر الکترونیک است و بازدیدها نیز به صورت آنلاین انجام می گردد و تا به امروز 26 هزار بازدید خانه به خانه توسط مددکاران انجام و در سامانه ثبت شده است.

وی اضافه نمود: بهزیستی یکی از سازمان های خدمات رسان است که بیش از 184 ماموریت ویژه و مهم اجتماعی را برعهده دارد که در سالهای اخیر سعی شده بخشی از این خدمات را به بخش خصوصی واگذار کنیم که مراکز مثبت زندگی هم جزو همین مراکزی هستند که بخشی از خدمات بهزیستی به آنها واگذار شده است

صادق زاده ،با اشاره به اینکه مراکز مثبت زندگی استان کرمان حدود 700 نیرو جذب نموده اند، ابراز داشت: اغلب نیروهای مراکز نیروی تخصصی هستند و مددکارانی در مراکز هستند که خدمات مددکاری را طراحی و ارائه می نمایند و قطعا در این مددکاری ها اتفاقات خوبی می افتد و شرایط مددجویان و خانواده های آنها رصد می گردد.

وی با اشاره به اینکه مراکز مثبت زندگی از یارانه دولت بهره مند می باشند و دولت هزینه های ارائه خدمات این مراکز را تقبل نموده مطرح کرد: باید بتوانیم ارائه خدمات را به اعضای خانواده بکشانیم و آنها هم در این مسئله شریک شوند وی اذعان داشت: محله محوری و سرمایه های اجتماعی در محل مورد توجه این مراکز است و سعی می گردد از ظرفیت های محلی برای پیشگیری و ارائه خدمت استفاده گردد

صادق زاده ابراز داشت: ارائه خدمت به افراد دارای معلولیت و افراد کم بضاعت از وظایف مراکز مثبت زندگی است وتلاش ما در این است که این افراد به توانمندی برسند و در این میان نقش این مراکز بسیار پررنگ است.

وی توضیح داد: بسیاری از خدماتی که در بستر دولت تامین و اجرا می گردد ممکن است با موانع سازمانی همراه باشد و رضایت شهروندان را در بر نداشته باشد، اما با راه اندازی مراکز مثبت زندگی شاهد رضایتمندی شهروندان خواهیم بود چرا که در این مراکز خدمات در زمان کوتاه تر وبا کیفیت بهتر ارائه می گردد.

صادق زاده با یادآوری این موضوع که بهزیستی خدماتی که در بستر دولت ارائه می نموده است را با راه اندازی مراکز مثبت زندگی به بخش های غیردولتی واگذار می نماید، توضیح داد: خدماتی مانند فرزندخواندگی، ارائه وسایل توانبخشی و خدمات درمانی هم به مراکز خدمات زندگی واگذار می گردد و دولت با ارائه یارانه به این مراکز خرید خدمت را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه دولت الکترونیک مراکز مثبت زندگی معنا پیدا نموده گفت : تمام خدماتی که این مراکز ارائه می شوند در بستر الکترونیک است و حتی بازدید مددکار به صورت آنلاین صورت می گیرد که در سراسر کشور قابل رصد می باشد .

شایان ذکر است همزمان با کشور و شهرستان کرمان،فرمانداران و روسای بهزیستی 21 شهرستان استان(بجز کوهبنان و انار) مراکز مثبت زندگی را در شهرستان متبوعه خود افتتاح نمودند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1232

به "127مرکز مثبت زندگی در کرمان افتتاح و شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "127مرکز مثبت زندگی در کرمان افتتاح و شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید