کره شمالی: آزمایش موشکی نو کره جنوبی ناشیانه بود

به گزارش جام پارسی، یک اندیشکده نظامی کره شمالی امروز دوشنبه آزمایش اخیر یک موشک بالستیک پرتابی از زیردریایی به وسیله کره جنوبی را کم اهمیت دانسته و یک اقدام ناشیانه و ابتدایی خواند اما هشدار داد که توسعه آن باعث بالاگرفتن مجدد تنشهای فرامرزی می گردد.

کره شمالی: آزمایش موشکی نو کره جنوبی ناشیانه بود

به نقل از خبرگزاری رویترز، روز چهارشنبه هم کره جنوبی و هم کره شمالی که مشغول توسعه تسلیحاتی هر چه پیچیده تر ضمناً تداوم بن بست در تلاشها برای کاستن از تنش در شبه جزیره کره هستند، دست به آزمایش موشکهای بالستیک زدند.

جانگ چانگ ها، رئیس آموزشگاه علوم دفاع ملی کره شمالی، یکی از مراکز حوزه تامین و توسعه تسلیحات وابسته به دولت این کشور، در مقاله ای در خبرگزاری رسمی این کشور، کی.سی.ان.ای، نوشت که تصاویر رسانه ها از جدیدترین موشک کره جنوبی یک سلاح ناشیانه را که حتی شکل یک موشک بالستیک پرتابی از زیردریایی نیست، نشان می دهند.

جانگ اظهار کرد، به نظر می رسد این موشک یک نسخه از موشکهای بالستیک زمین به زمین مدل هیونموی کره جنوبی باشد که بخش کلاهکش تقلیدی از موشک K-15 SLBM هند است.

وی اضافه کرد، تصاویر مربوط به این آزمایش موشکی نشان دادند که کره جنوبی هنوز به تکنولوژی های کلیدی برای پرتاب از زیرآب شامل تحلیل پیچیده جریان سیال دست نیافته است.

جانگ تاکید نمود: به طور خلاصه این اقدام را باید یک اقدام ناشیانه خواند. اگر این واقعا یک موشک پرتابی از زیردریایی است پس صرفا در مراحل ابتدایی و نوزادی واقع شده است.

وزارت دفاع کره جنوبی به درخواست برای اظهار نظر در این زمینه پاسخ نداد.

جانگ اعلام نمود، این سلاح هنوز به مرحله ای که ارزش تاکتیکی و استراتژیک پیدا نموده باشد و تهدیدی علیه کره شمالی به حساب بیاید نرسیده اما مقاصد کره جنوبی در قبال تداوم توسعه موشکی را زیر سوال برد.

جانگ تاکید نمود: تلاشهای مشتاقانه کره جنوبی به منظور ارتقای سیستمهای تسلیحاتی زیردریای های خود به وضوح نشان دهنده تشدید تنش نظامی در شبه جزیره کره است و همزمان بار دیگر ما را بیدار ساخته و ما را نسبت به کاری که باید انجام دهیم مطمئن می سازد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1465

به "کره شمالی: آزمایش موشکی نو کره جنوبی ناشیانه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: آزمایش موشکی نو کره جنوبی ناشیانه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید