چرا چشم ها خسته می شوند؟

به گزارش جام پارسی، چشم پزشک گفت: استفاده بیش از حد از لوازم الکترونیک، مصرف برخی از داروها و آلودگی هوا از جمله علل خستگی چشم ها است.

چرا چشم ها خسته می شوند؟

حیدر سیاتیری چشم پزشک در خصوص علل خستگی چشم توضیح داد: خستگی چشم از جمله مسائلی است که تقریباً در همین سنین و در مشاغل مختلف مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه شایع ترین بروز این موضوع استفاده بیش از حد از لوازم الکترونیک، مصرف برخی از داروها و آلودگی هوا است، تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم که افرادی که در محیط های دارای آلودگی کار می کنند، بیشتر در معرض این عارضه قرار دارند.

این چشم پزشک گفت: افزایش سن نیز نقش بسزایی در کاهش اشک چشم و خستگی چشم ها دارد، در واقع باید تغییرات سنی را هم درنظر داشته باشیم، اما به طورکلی، مصرف زیاد مایعات و استفاده از اشک مصنوعی در این مواقع می تواند باعث دید بهتر افراد شود.

سیاتیری در سرانجام توصیه کرد: رعایت بهداشت چشم ها از جمله مواردی است که برای پیشگیری از این عارضه مدنظر قرار گیرد و ما معمولا توصیه می کنیم افراد شب هنگام و قبل از خواب با شست وشوی پلک ها با شامپوی بچه و آب گرم آلودگی چشم را برطرف کنند تا در طول روز گرفتار این مسائل نشوند.

منبع: فارس

منبع: همگردی
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 410

به "چرا چشم ها خسته می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا چشم ها خسته می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید