پنهان کردن تست های مثبت دوپینگ دوندگان روسی به خاطر منافع مالی!

به گزارش جام پارسی، رئیس پیشین اتحادیه دوومیدانی جهان دلیل عدم اعلام تست های مثبت دوپینگ ورزشکاران روسی را افشا کرد.

پنهان کردن تست های مثبت دوپینگ دوندگان روسی به خاطر منافع مالی!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری چمپیونات روسیه، لامین دیاک اعلام کرد اتحادیه دوومیدانی جهان در صورت انتشار تعداد تست های مثبت دوپینگ ورزشکاران روسی در مذاکره با اسپانسرهای مالی اش دچار مشکل می شد.

رئیس پیشین اتحادیه دوومیدانی جهان گفت: عدم افشای تعداد دوندگان دوپینگی روسیه در آن زمان برای رفاه مالی اتحادیه جهانی یک ضرورت بود. انجام این کار و رسوایی های پیش آمده تاثیر زیادی روی فرایند مذاکره با اسپانسرهای مالی می گذاشت. لازم بود که رفاه مالی اتحادیه جهانی حفظ شود و من آمادگی این مصالحه را داشتم.

لامین دیاک 87 ساله که 16 سال ریاست نهاد ارشد دوومیدانی جهان را برعهده داشت در ادامه اعترافاتش در دادگاهی در پاریس اظهار داشت: دستور تاخیر اعلام فهرست دوندگان دوپینگی روسی با هدف حضور ورزشکاران این کشور در المپیک 2012 و مسابقات جهانی مسکو و سال پس از آن صادر شد. ما این کار را با هدف جلوگیری از مذاکره با اسپانسرهای بالقوه مالی در روسیه از جمله بانک دولتی VTB و شبکه تلویزیونی RTR انجام دادیم.

دادستان های فرانسوی همچنین اعلام کردند لامین دیاک مستقیم یا غیر مستقیم 3.9 میلیون دلار از دوندگان دوپینگی روسیه در طول دوران ریاستش در اتحادیه جهانی دریافت کرد تا اسامی آنها از فهرست دوپینگی ها حذف شود. تعویق در اعمال محرومیت ها باعث شد تا حتی برخی دوندگان روسی در المپیک 2012 در لندن مدال هایی کسب کنند.

لامین دیاک همچنین در دادگاه اتهام دریافت 1.5 میلیون دلار از موسسات روسی برای حمایت از کمپن های ماکی سال در انتخاب ریاست جمهوری سنگال در سال 2012را رد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 712

به "پنهان کردن تست های مثبت دوپینگ دوندگان روسی به خاطر منافع مالی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنهان کردن تست های مثبت دوپینگ دوندگان روسی به خاطر منافع مالی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید