خاتمه دورکاری کارمندان آمریکایی آمازون تا پاییز

به گزارش جام پارسی، آمازون انتظار دارد بیشتر کارمندان آمریکایی این شرکت تا اوایل پاییز به محل کارشان برگردند.

خاتمه دورکاری کارمندان آمریکایی آمازون تا پاییز

به گزارش خبرنگاران، آمازون در اطلاعیه داخلی به کارمندانشان خاطرنشان کرد در آمریکا با توجه به دسترس پذیر بودن واکسن های کووید 19 تا چند ماه آینده، انتظار داریم کارمندان بیشتری در طول تابستان به محل کار برگردند و تا اوایل پاییز بیشتر آنها در دفاتر این شرکت مشغول به کار شوند. کارمندان آمازون در بعضی از کشورهای اروپایی به دلیل تاخیرهایی که در عرضه واکسن ها وجود داشته، ممکن است دیرتر از زمان اعلام شده برای کارمندان آمریکایی این شرکت به محل کارشان برگردند.

آمازون دومین کارفرمای عظیم بخش خصوصی آمریکا پس از والمارت و عظیمترین کارفرما در سیاتل است. بیشتر کارمندان بخش اداری آمازون از زمان شروع پاندمی کووید 19، از خانه وظایفشان را انجام می دهند اما کارکنان بخش انبار و رانندگان تحویل کالا جزء کارکنان ضروری به شمار رفته و همچنان در پستهای خود مانده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت آی بی ام و گوگل هم هفته جاری جزییاتی را درباره برنامه های بازگشت کارمندانشان به محل کار خاطرنشان کردند. فیونا سیکُنی، رییس منابع انسانی گوگل در اطلاعیه ای به کارمندان این شرکت خاطرنشان کرد گوگل میخواهد دفاتر آمریکایی خود را از آوریل به روی بعضی از کارمندانش به صورت داوطلبانه باز کند. دفاتر گوگل در ظرفیت محدود و با توجه به معیار مشخصی شامل افزایش دسترس پذیری به واکسن و فرایند کاهشی موارد ابتلا به کووید 19 گشوده خواهند شد.

گوگل پیش از این اعلام نموده بود انتظار ندارد کارمندانش تا سپتامبر سال 2021 به محل کار برگردند و به گفته سیکُنی، دستورالعمل فوق به قوت خود باقی می ماند. بعضی از دفاتر گوگل در خارج از آمریکا بازگشایی شده اند در حالی که سایر دفاتر بر اساس شرایط محلی، برنامه های زمانی متفاوتی دارند.

این مدیر گوگل کارمندان را تشویق کرد در برابر کووید 19 واکسینه شوند با این حال گوگل کارمندان را ملزم نمی کند پیش از بازگشت به محل کار واکسینه شوند. کارمندان گوگل که به دلیل مسائل شخصی ناچار هستند پس از سپتامبر همچنان به دورکاری ادامه دهند، اجازه دارند برای تمدید دورکاری تا زمانی که حائز شرایط لازم نشده اند، درخواست نمایند.

سایر شرکتهای فناوری هم در حال برنامه ریزی برای بازگشایی دفاتر خود هستند. فیس بوک برای بازگشت کارمندانش به محل کار در ماه مه برنامه ریزی نموده است و مایکروسافت در سرانجام ماه جاری دفتر مرکزی خود را بازگشایی خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1235

به "خاتمه دورکاری کارمندان آمریکایی آمازون تا پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه دورکاری کارمندان آمریکایی آمازون تا پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید