وحید هاشمیان: بازیکنانی که واکسن زدند، فهرست نهایی تیم ملی نیستند

به گزارش جام پارسی، مربی تیم ملی فوتبال گفت: نفراتی که واکسن زدند، بازیکنان لیست نهایی تیم ملی نیستند و طبق لیست کلی برای واکسن و ویزای آنها اقدامات لازم انجام شد.

وحید هاشمیان: بازیکنانی که واکسن زدند، فهرست نهایی تیم ملی نیستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی ایران امروز با حضور در مرکز تیم های ملی در آستانه مسابقات انتخابی جام جهانی واکسینه شدند.

وحید هاشمیان مربی تیم ملی اما درباره این اتفاق و آخرین شرایط تیم ملی توضیحاتی به سایت فدراسیون ارائه داد و صحبت های خود را این گونه آغاز کرد و گفت: همان طور که همه مردم عزیز و جامعه فوتبال ایران در جریان هستند، تیم ملی ایران قرار است اولین بازی خود را در مرحله اول انتخابی جام جهانی در تاریخ سیزدهم خرداد برگزار کند. با توجه به نتایج کسب شده از قبل و شرایط حساس جدول و فاصله ایجاد شده بین بازی ها به دلیل تعویق چندباره برنامه مسابقات، ستادی در فدراسیون فوتبال برای حمایت از تیم ملی ایران تشکیل شد. در این ستاد اعضای کادر فنی، پزشکی، تدارکاتی، تشریفاتی، اداری و مسوولان فدراسیون که با تیم ملی مرتبط هستند، حضور دارند و برنامه ریزی برای حمایت تمام قد از تیم ملی انجام می گیرد.

وی اضافه نمود: شیوع موج جدید کرونا در کشور و آمار نگران کننده مبتلایان شرایطی را به وجود آورد که با یاری مسوولان مقدمات واکسینه شدن اعضای تیم ملی فراهم گردد. شرایط فعلی کشور به شکلی است که ما جای ریسک نداریم و با آمادگی کامل باید وارد مسابقات شویم. به همین ترتیب از دست دادن حتی یک نفر از بازیکنان، مربیان، اعضای کادر تدارکات و پشیتیبانی می تواند به تیم ملی آسیب جدی وارد کند. جا دارد از تمام مسوولانی که مقدمات واکسن زدن اعضای تیم ملی را فراهم کردند به عنوان یکی از اعضای کادر فنی قدردانی و تشکر کنم. این کار را بسیاری از کشورها انجام دادند و واکسینه شدن باعث شد که یکی از نگرانی های عظیم ما برطرف گردد.

اما در روزهای اخیر برآورد های زیادی درباره لیست نهایی تیم ملی در محافل ورزشی و رسانه ای وجود داشته است. وحید هاشمیان درباره ابهامات مربوط به لیست تیم ملی هم گفت: توجه داشته باشید که ما یک لیست کلی از بازیکنانی که شرایط حضور در تیم ملی را دارند آماده می کنیم. در کنار آن تمام مسابقات لیگ داخلی و بازیکنان خارج از کشور را رصد و بررسی می کنیم. کادر فنی از تمام شرایط بازیکنان فوتبال ایران اطلاعات کامل در اختیار دارد و در آخر با سنجیده شدن تمام شرایط نفرات لیست نهایی انتخاب می گردد.

مربی تیم ملی فوتبال ایران هم چنین اعلام کرد: توجه داشته باشید نفراتی که واکسن زدند، بازیکنان لیست نهایی تیم ملی نیستند و طبق لیست کلی برای واکسن و ویزای آنها اقدامات لازم انجام شد. کادر فنی هم چنان عملکرد بازیکنان را رصد و بررسی می نماید و ان شالله به زودی برای اردوی کیش، لیست نهایی بازیکنان اعلام خواهد شد. به هر حال تا زمان تشکیل اردوی نهایی ممکن است بازیکنی بیمار گردد یا آسیب ببیند و به همین دلیل ما هنوز لیست نهایی را اعلام نکرده ایم.

وحید هاشمیان درباره چهار مسابقه حساس و سرنوشت ساز پیش روی تیم ملی ایران هم گفت: در این مدت کوتاهی که از آغاز به کار مدیریت جدید فدراسیون گذشته، ما انصافا حمایت زیادی از سوی فدراسیون و مسوولان مشاهده کردیم. آنها برای تدارکات و حمایت مادی و معنوی از تیم ملی سخت در کوشش هستند. در داخل تیم ملی هم بین مربیان و اعضای کادر مدیریتی و پیشتیبانی اتحاد و همدلی خوبی شکل گرفته و بازیکنان هم خدا را شکر طبق بررسیی که انجام داده ایم شرایط خوبی دارند.

وی اضافه نمود: با توجه به شناختی که از شرایط فعلی فوتبال کشور دارم و نیز تجربه ای که خودم با تیم ملی در چنین شرایطی داشتم، مطمئن هستم که پیروز می شویم. بازیکنان تیم ملی ایران در شرایط سخت همواره دست به انجام کارهای عظیم زده اند. ما این آمادگی را داریم که در هر نقطه ای از آسیا مقابل حریفان قرار بگیریم و پیروز شویم. امیدوایم این همدلی در سطح جامعه هم روز به روز بیشتر و بیشتر گردد و رسانه ها و مردم به حمایت تمام قد از تیم ملی ایران بپردازند.

هاشمیان در سرانجام گفت: در ابتدای صحبت ها درباره واکسینه شدن تیم ملی حرف زدیم. جا دارد همه آرزو کنیم که این بیماری منحوس هرچه زودتر از کشور ما و تمام جهان ریشه کن گردد و تمام مردم کشور عزیزمان هم با مساعدت مسوولان واکسینه شوند و همه به زندگی طبیعی خودمان برگردیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1333

به "وحید هاشمیان: بازیکنانی که واکسن زدند، فهرست نهایی تیم ملی نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحید هاشمیان: بازیکنانی که واکسن زدند، فهرست نهایی تیم ملی نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید