هاشمی: بعد از خداحافظی از ووشو احساس کردم هنوز حرف برای گفتن دارم، به دنبال پنجمین طلای دنیا هستم

به گزارش جام پارسی، دارنده 4 مدال طلای ووشو دنیا گفت:بعد از خداحافظی از ووشو و با بهبود مصدومیتم، احساس کردم که هنوز حرف برای گفتن دارم و دوست داشتم با بازگشت به تیم ملی، ناگفته هایم را روی سکوی دنیای و آسیایی ثابت کنم.

هاشمی: بعد از خداحافظی از ووشو احساس کردم هنوز حرف برای گفتن دارم، به دنبال پنجمین طلای دنیا هستم

مریم هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جام پارسی، در مورد حضور مجدد خود در تیم ملی ووشو گفت: خیلی خوشحالم که بعد از خداحافظی از تیم ملی، یک بار دیگر این فرصت را دارم در خانواده ووشو که از هر نظر خانواده سالمی است، فعالیت داشته باشم. حضور و فعالیت در خانواده ووشو برای من افتخار است، چرا که ووشو هزاران مریم هاشمی دارد. من در سال 2017 و بعد از کسب مدال طلای دنیا در کازان روسیه بنا به دلایلی از دنیای قهرمانی خداحافظی کردم و مجددا بنا به دلایلی دیگر تصمیم به بازگشت گرفتم.

وی درخصوص شرایط خود گفت: خدا را شکر می کنم که بعد از بازگشت مجدد به ووشو شرایط خوبی داشتم و با رجحان در انتخابی شانس همراهی تیم ملی را پیدا کردم. قرار است 23 مهرماه تیم سه نفره ووشو بانوان به مسابقات دنیای شانگهای اعزام شویم. برای اولین بار قرار است در مسابقات دنیای این دوره در وزن 75 کیلوگرم رقابت کنم. در این مدت برنامه ریزی مناسب فدراسیون ووشو، حضور مربی خوب در کنار تیم ملی و رقبای تدارکاتی مناسب باعث شده است تا در شرایط خوبی قرار داشته باشیم.

دارنده چهار مدال طلای ووشو دنیا تاکید نمود: ترکیب تیم ملی در این دوره همان ترکیب سه دوره گذشته است و علاوه بر من، در وزن 65- کیلوگرم الهه منصوریان و در وزن 70- کیلوگرم شهربانو منصوریان حضور دارند. این موضوع نشان از سطح فنی بازیکنان تیم ملی است که با تجربه ای بالا در مسابقات دنیای حاضر می شوند. امیدوارم من و خواهران منصوریان مانند دوره گذشته پیروز به کسب سه مدال طلا شویم.

هاشمی اعلام نمود: متاسفانه شایعاتی مطرح شده بود که با خواهران منصوریان دچار مشکل هستم و باعث برهم خوردن مثلث اعزام آنها شدم که اصلا واقیعت ندارد. من و سهیلا منصوریان تنها در حد 4 دقیقه روی سکو با هم رقیب بودیم. خواهران منصوریان همواره احترام من را داشتند و کمتر از گل به من نمی گویند. اعتقاد دارم احترام من احترام آنها و احترام آنها احترام من است و شهربانو منصوریان کاپیتان تیم ووشو کشورمان است.

وی در مورد رجحان در انتخابی تیم ملی مطرح نمود: بعد از بازگشت در انتخابی تیم ملی شرایط سخت تری نسبت به رقبای خود داشتم و با توجه به عدالتی که در فدراسیون ووشو وجود دارد در انتخابی ها شرکت کردم. دوری از ووشو باعث شده بود که مسابقه اول را واگذار کنم، اما خدا را شکر با آنالیزی و شناختی که از بازی حریفان خود داشتم توانستم پیروز باشم. رقبایم برای حضور در تیم ملی، سهیلا منصوریان دارنده مدال طلای جام دنیای و آسیا و صدیقه دریایی دارنده طلای دنیا، جام دنیای و آسیا بودند. شک نکنید فیکس شدن در تیم ملی بالاتر از کسب مدال است و قول می دهم هر سه ملی پوش تیم ملی با توجه به سختی های حضور در تیم ملی بهترین نتیجه را کسب می نمایند.

قهرمان ووشو دنیا در مورد دلایل خود برای خداحافظی از ووشو در دوره گذشته گفت: مهمترین دلیلم برای خداحافظی ام مصدومیت آشیل پا بود که اذیتم می کرد. دلیل دیگر نیز دوری از خانواده بود، اما دلیلی که باعث شد مجددا به این رشته بازگردم حضور دکتر علی نژاد و خانواده سالم این رشته ورزشی بود.

هاشمی در پاسخ به این سوال که محتمل است بعد از انتها رقابت های دنیای شانگهای مجددا از تیم ملی خداحافظی کند، گفت: قصد ندارم، حتی اگر قصد خداحافظی داشتم آن را اعلام کنم. در دوره گذشته و بعد از بهبود مصدومیت، احساس کردم که هنوز حرف برای گفتن دارم و دوست داشتم با بازگشت به تیم ملی، ناگفته هایم را روی سکوی دنیای و آسیایی ثابت کنم. بدون شک به دنبال پنجمین مدال طلای دنیا در وزن جدید هستم و تمام انرژی خود را برای این مهم گذاشتم.

وی در مورد حضور مربی ایرانی در تیم ملی گفت: مربی چینی خوب است، اما فکر می کنم راضیه طهماسبی، خدیجه زینال زاده و سایر مربیان تیم ملی به قدری در کنار مربیان چینی حضور داشتند که در حال حاضر چیزی از آنها کمتر ندارند. از طرفی بازیکنان تیم ملی باانگیزه هستند و برنامه های مربی را چه ایرانی و چینی پیاده می نمایند. خدا را شکر در حال حاضر با بهترین مربیان کار می کنیم و کاملا راضی هستیم. به نمایندگی از تمام بانوان ووشو ایران اعلام می کنم به قدری به مدیریت و تدبیر علی نژاد ایمان داریم که حتی اگر مربی برای ووشو انتخاب گردد که از این رشته اطلاع نداشته باشد، باز هم مطمئنیم صلاح بر حضور او بوده است و احترام کامل را می گذاریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 81

به "هاشمی: بعد از خداحافظی از ووشو احساس کردم هنوز حرف برای گفتن دارم، به دنبال پنجمین طلای دنیا هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمی: بعد از خداحافظی از ووشو احساس کردم هنوز حرف برای گفتن دارم، به دنبال پنجمین طلای دنیا هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید