فراخوان بوگاتی به دلیل نقص سیستم کنترل پایداری و میل گاردان

به گزارش جام پارسی، بوگاتی انواع شیرون و دیوو محصول سال های 2017 تا 2020 را برای به روزرسانی نرم افزار سیستم کنترل پایداری الکترونیک فراخوانده است. همچنین، چهار دستگاه با احتمال نقص میل گاردان روبرو هستند.

فراخوان بوگاتی به دلیل نقص سیستم کنترل پایداری و میل گاردان

به گزارش خبرنگاران به نقل از زومیت، بوگاتی در نامه ای رسمی به نهاد ایمنی بزرگراه های آمریکا (NHTSA)، نقص در سیستم مدیریت کنترل پایداری الکترونیک (ESC) را برای 79 نسخه از شیرون و شیرون اسپرت و دیوو ساخت 2017 تا 2020 اطلاع رسانی کرده است. این خودروها 2/5 تا 6 میلیون دلار قیمت دارند؛ اما از نظر فنی، مشابه هستند. احتمالا به همین دلیل ایراد در نرم افزار آن ها نیز تفاوتی ندارد و همگی فراخوانده شده اند. بنابر اعلامیه نهاد ایمنی بزرگراه های آمریکا، بوگاتی موظف است بدون دریافت هزینه اضافی محصولات خود را به روزرسانی نرم افزاری کند.

دومین ایراد دیده شده در خودروهای بوگاتی به احتمال ترک خوردگی میل گاردان مربوط است. این نقص احتمالا فقط در چهار دستگاه بوگاتی شیرون و دیوو وجود دارد. شرکت تولیدکننده این قطعه در آلمان احتمال می دهد آلیاژ استفاده شده در میل گاردان مربوط به دیفرانسیل عقب خودروهای بوگاتی که در روزهای مشخصی از پاییز امسال تولید شده اند، از استقامت کافی برای کار در شرایط رانندگی سخت بی بهره است.

براساس اعلام رسمی شرکت سازنده، احتمال شکست میل گاردان خودروهای مذکور بدون هشدار یا پیش آگهی وجود دارد. چنانچه این بخش متلاشی شود، قطعات فلزی از بوگاتی جدا خواهد شد و ایمنی دیگر خودروهای جاده ای یا عابران پیاده به خطر می افتد.

چهار دستگاه بوگاتی که احتمالا میل گاردان با آلیاژ تاییدنشده دارند، با هزینه شرکت سازنده به تعمیرگاه مجاز منتقل می شوند و پس از تعویض قطعه با نمونه اصلی، به مالک بازگردانده خواهند شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1044

به "فراخوان بوگاتی به دلیل نقص سیستم کنترل پایداری و میل گاردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان بوگاتی به دلیل نقص سیستم کنترل پایداری و میل گاردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید