فالو کردن کاربران در گوگل مپ امکان پذیر شد

به گزارش جام پارسی، امروز گوگل به طور رسمی خبر فعال شدن قابلیت دنبال (Follow) کردن افراد را در این اپلیکیشن محبوب نقشه بیان کرد. فالو کردن کاربران در گوگل مپ پیش از این به طور محدود فعال بود.

فالو کردن کاربران در گوگل مپ امکان پذیر شد

این طور که پیداست گوگل مپ روزبه روز از یک بستر ساده برای نقشه فاصله می گیرد و به یک شبکه اجتماعی مبتنی بر نقشه نزدیک تر می گردد. از چهار سال گذشته که گوگل برنامه راهنمایان محلی را پایه گذاری کرد، تا امروز که فعال شدن ویژگی تازه را اظهار داشت، قابلیت های اجتماعی گوناگونی به نقشه آورده شده است.

از جمله این قابلیت ها می توان به زبانه کاوش، فهرست های دلخواه، امکان پسندیدن (لایک کردن) نظرات و عکس ها، معرفی مکان های گردشگری هر شهر و امکان قرار دادن زندگی نامه (Bio) در نمایه کاربری اشاره نمود.

سال گذشته بود که گوگل به طور آزمایشی قابلیت دنبال کردن کاربران را در نقشه فعال کرد. این ویژگی تا امروز به صورت محدود برای بعضی کاربران و در بعضی مناطق دنیا در دسترس بود. هم چنین پیش از این کاربران امکان دنبال کردن کسب وکارهای تأییده شده و محدوده ها را داشتند، قابلیتی که در ایران کاربردی نیست.

ویژگی جدید که در ادامه ویژگی قبلی است تا اندازه ای مشابه قابلیت فالو کردن در اینستاگرام عمل می نماید و به کاربران امکان می دهد تا به روزرسانی های کسانی را که دنبال می نمایند در بخش تازه ترین ها مشاهده نمایند. این به روزرسانی ها شامل توصیه های کاربران درباره جاهایی است که تجربه می نمایند، عکس هایی که از نقاط گوناگون به اشتراک می گذارند و فهرست هایی که به صورت عمومی در گوگل مپ منتشر می سازند. در صورت دنبال کردن افراد، برای دیدن تازه ترین نظرات، عکس ها یا فهرست های آنان باید به زبانه برای شما (For You) در بخش جدیدترین (Updates) بروید.

هم چنین برای فعال کردن قابلیت فالو شدن، باید به نمایه (Profile) خود مراجعه کنید که در قسمت هم بخشی (Contribute) اپلیکیشن گوگل مپ قرار گرفته است. به گفته گوگل با وجود فعال شدن این ویژگی هم چنان امکان تغییر تنظمات نمایه وجود خواهد داشت.

این ویژگی تازه در ایران هم در دسترس است اما اگر هنوز آن را در اپلیکیشن خود نمی بینید به این دلیل است که به تدریج و طی روزهای آینده برای همه کاربران فعال خواهد شد. هم چنین برای استفاده از این ویژگی باید از نسخه های به روز نرم افزار نقشه گوگل بهره ببرید.

  • 11 ترفند گوگل مپس که شاید ندانید

عکس کاور: XDA-Developers

منبع: Android Police

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 802

به "فالو کردن کاربران در گوگل مپ امکان پذیر شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "فالو کردن کاربران در گوگل مپ امکان پذیر شد" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فالو کردن کاربران در گوگل مپ امکان پذیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید