علت 40 درصد مراجعه بچه ها به کلینیک های روماتولوژی

به گزارش جام پارسی، شیاری، گفت: آمار ها نشان می دهد علت بیش از 40 درصد مراجعات بچه ها به درمانگاه ها و کلینیک های روماتولوژی و ارتوپدی، دردهای عضلانی و اسکلتی است.

علت 40 درصد مراجعه بچه ها به کلینیک های روماتولوژی

به گزارش رضا شیاری دبیر اجرایی کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب بچه ها، در حاشیه مراسم افتتاحیه پانزدهمین کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب بچه ها در بیمارستان مفید، اظهار کرد: درد های عضلانی اسکلتی در بین بچه ها خیلی شایع است به طوری که آمار های کشور ما و کشور های منطقه نشان می دهد که علت بیش از 40 درصد مراجعات بچه ها به درمانگاه ها و کلینیک های روماتولوژی و ارتوپدی، این قبیل درد ها است.

این فوق تخصص روماتولوژی بچه ها، گفت: بررسی ها نشان داده است که حداقل 20 درصد بچه ها در سنین مدرسه، یکبار درد های عضلانی اسکلتی را تجربه می کنند.

شیاری با عنوان این مطلب که شکایت از درد های عضلانی اسکلتی در بین بچه ها خیلی شایع است، اضافه نمود: والدین نباید نسبت به درد های عضلانی اسکلتی کودک خود بی اهمیت باشند، چون می تواند با مشکلاتی برای کودک همراه باشد.

شایع ترین بیماری ها در بین دانش آموزان/ لزوم پیگیری های به موقع برای درمان سرماخوردگی

وی با بیان این مطلب که اکثر این درد های عضلانی اسکلتی خوش خیم هستند و جای نگرانی نیست، گفت: آنچه مسلم است، اینکه نباید به این قبیل درد های بچه ها بی اعتنا بود.

شیاری ادامه داد: درد های عضلانی اسکلتی که باعث شود کودک از خواب شبانه بیدار شود و یا اینکه این درد ها اجازه ندهد کودک بخوابد، باید جدی گرفته شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 103

به "علت 40 درصد مراجعه بچه ها به کلینیک های روماتولوژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت 40 درصد مراجعه بچه ها به کلینیک های روماتولوژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید