شناسایی خطرات جاده با سیستم هوش مصنوعی صوتی

به گزارش جام پارسی به نقل از نیواطلس، محققان آلمانی یک سیستم هوش مصنوعی جدید ابداع نموده اند که با نصب آن در خودروها می توان با تشخیص اصوات هشدار دهنده در خصوص وجود خطر، از شکل گیری فجایع خطرناک جلوگیری کرد.

شناسایی خطرات جاده با سیستم هوش مصنوعی صوتی

این سیستم به جای مشاهده علائم جاده ای و عابران پیاده به سر و صداهای محیط اطراف توجه می نماید و از این طریق درک می نماید که آیا خطراتی در جهت در حال حرکت خودرو در کمین است یا خیر.

این سیستم مبتنی بر نصب تعدادی میکروفن بر روی خودرو است. میکروفون های یادشده اصوات دریافتی را به یک نرم افزار پردازشگر منتقل می نمایند و این نرم افزار با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی خطرآفرین بودن یا نبودن صداهای اطراف را حدس می زند.

به عنوان مثال اگر این سیستم صدای خودروهای امدادی را بشنود به سرعت برای تغییر جهت حرکت به راننده هشدار می دهد. صدای بازی و شیطنت بچه ها و حتی صدای تق تق خودرو که ممکن است ناشی از پنچرشدن باشد، از جمله دیگر مواردی است که این سیستم نسبت به آن حساسیت دارد.

نرم افزار این سیستم از قابلیت بالایی برای تفکیک اصوات از یکدیگر و تمیز دادن صداهای مشکوک از عادی برخوردار است و با آنالیز سطح و شدت اصوات میزان جدی بودن خطر را پیش بینی می نماید. این سیستم که ظرف پنج سال آینده در دسترس قرار می گیرد قادر به شناسایی دقیق جهت هر صدای مشکوک هم است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 423

به "شناسایی خطرات جاده با سیستم هوش مصنوعی صوتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی خطرات جاده با سیستم هوش مصنوعی صوتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید