سقف مجاز آموزش های الکترونیکی افزایش یافت، شرایط دفاع سرانجام نامه ها در ایام تعطیلی دانشگاه ها

به گزارش جام پارسی، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور نامه ای به دانشگاه های کشور از لغو محدودیت در ارائه آموزش های الکترونیکی اطلاع داد.

سقف مجاز آموزش های الکترونیکی افزایش یافت، شرایط دفاع سرانجام نامه ها در ایام تعطیلی دانشگاه ها

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش جام پارسی، دکتر علی خاکی صدیق در نامه ای به معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور تاکید نمود: شیوع بیماری کووید-19، محدودیت موجود در مقررات آموزشی مبنی بر ارائه حداکثر 10 درصد از دروس به صورت الکترونیکی را لغو کرد. در واقع بر اساس مقررات موجود، دانشگاه ها می توانند تا حداکثر 10 درصد بعضی دروس از برنامه مصوب درسی دوره های کاردانی و کارشناسی را به صورت الکترونیکی ارائه دهند.

وی در این نامه تاکید نمود: با توجه به شرایط پیش آمده و تصمیم دهم اسفند سال 98 که بر ارائه دروس به صورت الکترونیکی توصیه شده است، در نیم سال تحصیلی جاری (دوم 1399-1398) به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اجازه داده می گردد که بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه و با در نظر دریافت مواردی، نسبت متناسبی از کلاس های خود را در کلیه دروس و تمامی مقاطع تحصیلی در قالب برنامه مصوب به صورت الکترونیکی برگزار نمایند.

معاون آموزشی وزیر علوم یادآور شد: دارا بودن زیرساخت های مناسب فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه به نحوی باشد که تضمین داده گردد هیچ دانشجویی، به علتی خارج از اراده خود (به سبب نقص یا کاستی در فاوای دانشگاه یا عملکرد عضو هیئت علمی)، از شرکت در آموزش محروم نخواهد ماند.

بنا بر تاکید وی، اقتضائات منطقه ای و محلی ضرورت برگزاری نسبت هر چه بزرگ تری از کلاس ها به روش غیرحضوری را در شرایط کنونی ایجاب می نماید.

دبیران مناطق آموزشی کشور می توانند با هدف یکپارچگی تصمیمات و اقدامات و به منظور هم افزایی امکانات و استعدادهای منطقه در آموزش الکترونیکی، با مشورت و همکاری دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی تحت پوشش، به وسیله برگزاری نشست های الکترونیکی اقدام نمایند.

در ادامه نامه دکتر خاکی صدیق آمده است: دبیران ضروری است تا انتها فروردین ماه 1399 گزارشی از عملکرد دانشگاه های منطقه را در استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در پیشبرد هدف های آموزشی ضمن حفظ کیفیت مورد انتظار، همراه با تحلیل نقاط قوت و ضعف ارائه دهند.

وی همچنین تاکید نمود: در خصوص آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پیش از بروز شرایط فعلی، به تأیید استاد راهنما آمادگی دفاع داشته اند، اما به دلیل حفظ بهداشت و سلامت عمومی، جلسه دفاع آنها برگزار نشده است، با توجه به اهمیت و حساسیت تاریخ دانش آموختگی باید در اسرع وقت، به روش الکترونیکی، حضوری یا نیمه حضوری با مراعات همه شروط و ضوابط برگزاری جلسه دفاع، تحت نظارت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اقدام گردد.

معاون آموزشی وزیر علوم خاطر نشان کرد: باید نسبت به سایر موارد مرتبط با آموزش دانشجویان، برگزاری کلاس های دروس نظری و عملی، جلسات دفاع انتها نامه و رساله و تکمیل فرایند دانش آموختگی متقاضیان در نیمسال جاری، بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه و تحت نظارت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 415

به "سقف مجاز آموزش های الکترونیکی افزایش یافت، شرایط دفاع سرانجام نامه ها در ایام تعطیلی دانشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف مجاز آموزش های الکترونیکی افزایش یافت، شرایط دفاع سرانجام نامه ها در ایام تعطیلی دانشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید