سازمان فضایی هند: 90 درصد مأموریت ماه انجام شد

به گزارش جام پارسی، سازمان تحقیقات فضایی هند با برگزاری یک نشست خبری گفت: فضاپیمای این کشور 90 تا 95 درصد اهداف خود را در تنها قمر کره زمین انجام داده است.

سازمان فضایی هند: 90 درصد مأموریت ماه انجام شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی جام پارسی به نقل از شینهوا، سازمان تحقیقات فضایی هند با برگزاری یک نشست خبری اعلام نمود: فضاپیمای این کشور 90-95 درصد اهداف خود را در تنها قمر کره زمین انجام داده است.

در ساعات ابتدایی روز شنبه، برنامه آژانس فضایی هند (ISRO) برای فرود نرم ماژول ویکرام فضاپیمای Chandrayaan-2 در قطب جنوب ماه مطابق برنامه ریزی پیش نرفت و باز هم کوشش برای دستیابی به نشانه های آب و اکتشاف ناشناخته های قطب جنوب ماه مغلوب شد.

با این وجود سازمان تحقیقات فضای هند باور دارد، آنها به یاری فضاپیمای چاندریان 2 و فرودگر ویکرام به میزان قابل توجهی از خواسته هایشان دست یافتند.

این سازمان در نخستین نشست خبری پس از از دست دادن ارتباط با لندر ویکرام تأکید کرد: معیارهای موفقیت برای هر مرحله از مأموریت تعریف شده بود و براساس معیارهای چیده شده 90 تا 95 درصد از اهداف مورد نظر سازمان تحقیقات فضایی اجرا شده و علی رغم از بین رفتن ارتباط با لندر ما به اطلاعات ارزشمندی دست یافتیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 16

به "سازمان فضایی هند: 90 درصد مأموریت ماه انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان فضایی هند: 90 درصد مأموریت ماه انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید