سازمان جهانی بهداشت: هنوز مشخص نیست سویه اُمیکرون خطرناکتر باشد

به گزارش جام پارسی، سازمان جهانی بهداشت روز یکشنبه گفت که اطلاعات کافی وجود ندارد که نشان دهد سویه اُمیکرون از دیگر سویه های ویروس کرونا خطرناکتر باشد.

سازمان جهانی بهداشت: هنوز مشخص نیست سویه اُمیکرون خطرناکتر باشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان جهانی بهداشت روز یکشنبه گفت که اطلاعات کافی وجود ندارد که سویه اُمیکرون ویروس کرونا خطرناکتر از سویه دلتا بوده و واکسن های موجود همچنان موثر هستند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای گفت: هنوز تعیین نیست که آیا میزان انتقال پذیری سویه اُمیکرون در مقایسه با دیگر سویه ها از جمله دلتا، بیشتر باشد. تعداد افرادی که تست کرونای آنها در مناطقی در آفریقای جنوبی که به این سویه مبتلا شده اند در حال افزایش است اما مطالعات اپیدمیولوژیک در حال انجام بوده تا درک شود آیا این افزایش ابتلا به دلیل اُمیکرون بوده یا عوامل دیگری در این زمینه موثر بوده اند.

سازمان جهانی بهداشت اضافه کرد که هنوز تعیین نیست که سویه اُمیکرون ویروس کرونا باعث تشدید ابتلا یا مرگ می شود.

این نهادی بین المللی اضافه کرد: هنوز تعیین نیست که آیا ابتلا به کرونا با سویه اُمیکرون باعث بیماری شدیدتر در مقایسه با سایر انواع دیگر از جمله سویه دلتا می شود یا خیر. اطلاعات اولیه نشان دهنده افزایش نرخ بستری در آفریقای جنوبی بوده که این ممکن است به دلیل افزایش تعداد افرادی باشد که مبتلا شده اند.

سازمان جهانی بهداشت به همراه گروهی از کارشناسان فنی در حال کار بر این موضوع هستند که آیا سویه نو می تواند بر تاثیر گذاری واکسن های موجود تاثیر داشته باشند.

پس از آنکه سویه نو ویروس کرونا با نام اُمیکرون در آفریقای جنوبی شناسایی شد، بسیاری از کشورها پروازها از آفریقای جنوبی را با محدودیت روبرو کرده و مسافرانی که از این کشور وارد می شوند را نیز به قرنطینه می برند.

سازمان جهانی بهداشت پیشتر این سویه از ویروس کرونا را نگران کننده توصیف کرده بود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1686

به "سازمان جهانی بهداشت: هنوز مشخص نیست سویه اُمیکرون خطرناکتر باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: هنوز مشخص نیست سویه اُمیکرون خطرناکتر باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید