خبرنگاران خانه نشینی ، نفس طبیعت را تازه کرد

به گزارش جام پارسی، یاسوج- خبرنگاران- مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بر خلاف سالهای گذشته که در سیزده فروردین ماه بزرگترین اجتماع انسانی خود را در دامنه های مخملین زاگرس به نمایش می گذاشتند سال جاری در خانه ها ماندند تا برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا قدمی برداشته باشند.

خبرنگاران خانه نشینی ، نفس طبیعت را تازه کرد

جهت دریافت خدمات بازسازی آشپزخانه کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

هر سال غروب روز سیزده فروردین که همه به سمت خانه هایشان می رفتند انبوه زباله های به جا مانده از تفریح ، آتش و خاکسترخاموش نشده بلوط ها و مراتع عشایری له شده زیر چرخ خودروها یادمان می آورد که نحسی سیزده را از خود دور نموده ایم و به جان طبیعت ریخته ایم.

اما سال جاری خانه نشینی اجباری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فرصتی شد تا در غروب روز سیزده فروردین لختی با خود درنگ کنیم که در همه این سالها در روزی که به نام طبیعت نامگذاری شده ، چه بر سر آن آورده ایم.

امروز در خانه ماندیم اما خبری از آن نحسی که هر سال حاضر بودیم برای بیرون کردنش از زندگی و روزگارمان، ساعتها در ترافیک سیزده فروردین سرگردان بمانیم تا به هر قیمتی آن را تقدیم طبیعت کنیم، نبود.حتی خبری از دلتنگی غروب 13 فروردین که مثل آدینه ها دلتنگی بر سرمان آوار می شد هم نبود.غروب سیزده به در که می شد انبوه کارهای انجام نشده ای که قرار بود در تعطیلات انجام دهیم یادمان می آمد کاممان را تلخ می کرد.

اما سال جاری سیزده به در مصادف شد با روزهایی که ویروس کرونا در کشور و دنیا افراد زیادی را مبتلا نموده و جان های عزیز بسیاری را نیز گرفته است و در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز تا به امروز ابتلای حدود 150 مورد به ویروس کرونا تایید شده است و 8 نفر نیز جان خود را از دست داده اند و پیش بینی می گردد این میزان ابتلا به این ویروس همچنان شیب صعودی داشته باشد.

از آنجایی که طبیعت استان کهگیلویه و بویراحمد در فصل بهارکم نظیر است بیم آن می رفت که در روز سیزده به درچشم پوشی از این همه زیبایی غیر ممکن باشد اما قدردانی فرمانداران شهرستانهای مختلف از مردم نشان می دهد مردم غیر ممکن را ممکن ساخته و در خانه مانده اند و هم به خود و هم به طبیعت خدمت بزرگی نموده اند.

سال جاری مردم بعضی خود خواسته و بعضی هم به دلیل محدودیت های اعمال شده از سوی ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در خانه ماندند و طبیعت نفسی از سر آسودگی کشید و البته این در خانه ماندن و سیزده پاکیزه می تواند نوید تابستانی دل انگیز در پایتخت طبیعت ایران باشد.

این سیزده می تواند نوید آن روزی باشد که جشن پیروزی بر ویروس کرونا را در کوه و دشت سرزمین چهار فصل همه با هم برگزار کنیم بی آنکه نگرانی از بابت سلامت جان عزیزانمان داشته باشیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 445

به "خبرنگاران خانه نشینی ، نفس طبیعت را تازه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خانه نشینی ، نفس طبیعت را تازه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید