حناچی: ایرانیان همیشه به دنبال صلح بوده اند

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران آنلاین:شهردار تهران در همایش بزرگداشت روز جهانی صلح گفت: ما سرزمینی هستیم که همیشه به دنبال صلح بوده ایم و اتفاقا این روز هم با شروع هفته دفاع مقدس همراه است.

حناچی: ایرانیان همیشه به دنبال صلح بوده اند

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در همایش بزرگداشت روز جهانی صلح که عصر شنبه سی وام شهریور در باغ موزه دفاع مقدس برگزار گردید، گفت: امروز به مناسبت روز جهانی صلح در مکانی که شاید بخشی از خاطرات تلخ دوران معاصر ما را همراه دارد گرد هم آمده ایم، جنگ اساسا موضوعی نیست که باعث افتخار باشد و هیچ جنگی آبادانی با خود به همراه نیاورده است.

او با بیان این که باغ موزه دفاع مقدس یادگار کوشش های کشور ما برای صلح است، ادامه داد: سال جاری یونسکو روز جهانی صلح را به اصلی ترین تهدید کره زمین یعنی گرمایش و پدیده جزایر گرمایی در کلانشهرها و گرمایش زمین اختصاص داده است؛ تغییراتی که ابعاد تاثیرگذاری آن بر این کره شناخته شده نیست و ما فعلا آثار اولیه آن را لمس نموده ایم.

حناچی با اشاره به ادبیات کهن ایران گفت: دراسکندرنامه و اقبال نامه آمده است که اسکندر به منطقه ای می رسد که می بیند گله ها، دشت ها و رمه ها رها شده اند و زندگی مردم هیچ قفل و بستی ندارد و آنجا اشارات جالبی به زندگی مردم در صلح و آرامش دارد.

شهردار تهران با ذکر اشعاری از اقبالنامه و اسکندرنامه توضیح داد: این اشعار نشان می دهد که ما سرزمینی هستیم که همیشه به دنبال صلح بوده ایم و اتفاقا این روز هم با شروع هفته دفاع مقدس همراه است. هفته دفاع مقدس یادآور بسیاری از خاطرات تلخ و شیرین دوره ای است که می توانست بزرگ ترین تهدید علیه کشور ما باشد اما با پایمردی جوانان و ایستادگی مردم اتفاقات بزرگی را برای کشورمان رقم زد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 50

به "حناچی: ایرانیان همیشه به دنبال صلح بوده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: ایرانیان همیشه به دنبال صلح بوده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید