تأثیر تحولات منطقه ای بر شرایط صلح داخلی

به گزارش جام پارسی، کولایی گفت: ما در کشور تحولات زیاد منطقه ای را تجربه کردیم که تأثیر بسزایی روی شرایط صلح داخلی داشته است.

تأثیر تحولات منطقه ای بر شرایط صلح داخلی

به گزارش خبرنگار ، الهه کولایی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در اولین پیش همایش صلح و مدیریت شهری با اشاره به این نکته که یکی از مهم ترین دغدغه های شهرهای دنیا به ویژه در منطقه ای که ما زندگی می کنیم صلح است، گفت: منطقه ای که ما در آنجا زندگی می کنیم بستر مورد خدشه قرار دریافت صلح در آن فراهم است اما تصور من این است زمانی که مدیران شهری صحبت از صلح می نمایند در منطقه ای که به آن چهارراه حوادث گفته می گردد، می توان به وسیله عوامل درون مدیریتی این اقدام (صلح پایدار در مدیریت شهری) را مشاهده کرد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: ما در داخل کشور با مواردی روبه رو هستیم که همیشه موضوع صلح را تحت تأثیر قرار می دهد اما باید به این نکته توجه کرد ما به مجموعه ای از کشورها تعلق داریم که تجربیات متفاوت روی کشور ما تأثیر گذاشته است.

کولایی با اشاره به شکاف های ایجاد شده در دو دهه اخیر، گفت: شکاف های ایجاد شده در دو دهه اخیر در کشور تمرکز ما را روی مکانیزم داخلی برده است و کمتر به گسترش نولیبرالیسم توجه شده است.

او با اشاره به تحولات منطقه، گفت: ما در کشور تحولات زیاد منطقه ای را تجربه کردیم که تأثیر بسزایی روی شرایط صلح داخلی داشته است اما تأکید من این است که نباید ریشه همه مسائل را در داخل کشور ببینیم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: منطقه ای که ما در آنجا زندگی می کنیم نشان می دهد که در سه دهه اخیر از روند شاخص های دنیای عقب مانده ایم و بستر خاورمیانه در این عقب ماندگی نقش بسزایی داشته است.

کولایی ادامه داد: تصور من این است شهرها به بستری برای ایجاد ناعدالتی تبدیل شده است و باید از شاه راه هایی که کشورها را به یکدیگر مرتبط می نماید در جهت افزایش صلح شهرها استفاده کرد و می خواهم مثالی بزنم از زمانی که خودم در مجلس شورای اسلامی دارای مسئولیت بودم.

او اضافه نمود: در آن موقع فردی به من مراجعه کرد و گفت: بیایید شما را به منطقه ای ببرم که در آنجا 500 نفر از مردم در زیر زمین زندگی می نمایند و من همانجا گفتم که نیازی به آمدن من نیست و من از موضوع و ناعدالتی ها مطلع هستم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شکاف های هولناک بین جوامع باید از بین برود و نباید به داشتن بعضی از اطلاعات و واقعیت ها بسنده کنیم زیرا این اختلاف ها محرومان را محروم تر و ثروتمندان را ثروتمند تر نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 201

به "تأثیر تحولات منطقه ای بر شرایط صلح داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأثیر تحولات منطقه ای بر شرایط صلح داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید