اصول و نکات مهم برای اصلاح کردن قبل و بعد از جلسات لیزر

به گزارش جام پارسی، اصلاح موهای زائد در فواصل بین جلسات لیزر قطعاً ایده خوبی است که هیچ تاثیر منفی در نتیجه کار ایجاد نمی کند ، و خوشبختانه بعد از هر جلسه ، موهایی که باید شیو شوند نیز کمتر خواهند شد!

اصول و نکات مهم برای اصلاح کردن قبل و بعد از جلسات لیزر

شیو بین جلسات لیزر موهای زائد

بر خلاف برخی روش های دیگر،تنها لیزر موهای زائد به شما اجازه می دهد بین فاصله جلسات درمان شیو انجام دهید، این در واقع یک الزام است.

این طبیعی است که برخی موها بعد از هر جلسه لیزر رشد کنند، زیرا هر مو در مرحله دیگری از چرخه رشد است. به همین دلیل چندین مرحله لیزر با فاصله زمانی 10 هفته برای دستیابی به از بین رفتن کامل موها لازم است.

لازم است قبل از هر قرار ملاقات برای لیزر موهای ناحیه مورد نظر به درستی تراشیده شود تا لیزر شلیک مشخصی در هدف قرار دادن فولیکول مو داشته باشد.

مراحل رشد مو

 • مرحله آناژن

مرحله آناژن مرحله فعال در نظر گرفته می شود و زمانی را نشان می دهد که مو های جدید شروع به رشد کردن میکند .

در این مرحله مو های جدید موهایی را که از مرحله آناژن خارج شده اند بیرون می آورد و جایگزین آن ها می شود.

در واقع زمانی که مو ها از سطح پوست میگذرند و قابل مشاهده هستند میتوانیم بفهمیم که در این مرحله از چرخه رشد قرار دارند .

موهای بدن از 30 تا 45 روز در این مرحله فعال باقی خواهند ماند ، به همین دلیل جلسات لیزر این مو ها با حداقل 10هفته فاصله انجام می شوند

در این مرحله مو هنوز به فولیکول چسبیده است و آن را به عنوان مرحله ایده آل برای هدف قرار دادن و از بین بردن موها به لیزر تبدیل می کند.

 • مرحله کاتاژن

مرحله بعدی چرخه رشد مو مرحله کاتاژن است که با متوقف شدن رشد مو صورت می گیرد.

در این مرحله موها از فولیکول خارج شده و از بدن جدا میشوند .زمانی که مو در این مرحله واقع شده است، لیزر نمیتواند وارد فولیکول مو شود و روی آن تأثیر بگذارد ، در نتیجه این مرحله از چرخه رشد اصلا زمان مناسبی برای هدف قرار دادن مو نمیباشد.

از آنجا که مرحله کاتاژن تنها دو روز به طول می انجامد ، بعید نیست که جلسات لیزر شما در روزی قرار بگیرد که موها در این مرحله قرار دارند .

 • مرحله تلوژن

مرحله آخر چرخه رشد مو مرحله تلوژن است ، هنگامی که فولیکول مو خفته در نظر گرفته شود. بعد از ریزش مو ، ممکن است برای روزها یا سالها رشد مجدد نداشته باشد. این امر بسیار غیرقابل پیش بینی است و متاسفانه ، لیزر موهای زائد در این مرحله امکان پذیر نیست. به همین دلیل ، افراد گاهی اوقات سالها بعد در قسمت هایی که لیزر انجام داده بودند ، رشد مو را مجدداً تجربه می کنند.

اصلاح ، قبل از لیزر مو های زائد

شما می توانید در هر زمان قبل از جلسات لیزر موهای زائد خود را اصلاح کنید.

چند کار وجود دارد که برای اطمینان بیشتر از نتیجه درمان های لیزر خود میتوانید انجام دهید. قبل از هر جلسه لیزر این نکات را برای اصلاح مو های زائد دنبال کنید:

 1. در قسمت هایی که قرار است مورد معالجه لیزر قرار بگیرد از موم کردن، کندن و استفاده از کرم های موبر خود داری کنید . استفاده از این روش ها باعث می شود مو از ریشه خارج شود . لیزر ، ملانین موجود در فولیکول های مو را هدف قرار می دهد ، بنابر این برای موفقیت در انجام این عملیات باید ریشه مو سالم باشد.
 2. چند ساعت قبل یا شب قبل از جلسه لیزر، موهای زائد خود را اصلاح کنید. شما می خواهید موهای بالاتر از سطح پوست را از بین ببرید ، اما در صورت بروز هرگونه سوزش از اصلاح ، می توانید برای بهبودی پوست نیز زمان بگذارید. گاهی اوقات با استفاده از تیغ برقی می توان خطر بروز برجستگی را کاهش داد.
 3. برای از بین بردن پوست مرده قبل از اصلاح ، پوست را لایه برداری کنید. این امر اصلاح را آسان تر و خطر تحریک را کمتر خواهد کرد.
 4. از مرطوب کننده استفاده نکنید . اگرچه بعد از اصلاح معمولاً باید از لوسیون استفاده کرد اما لازم نیست قبل از جلسات لیزر از مرطوب کننده استفاده کنید. این امر به این دلیل است که باقیمانده آن روی پوست شما باقی می ماند و می تواند نتایج شما را تحت تأثیر قرار دهد.

اصلاح و شیو کردن موهای زائد بین لیز بدن

بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد ، ممکن است سوزش کمی در اطراف ناحیه تحت درمان احساس کنید.

این حساسیت به احتمال زیاد تنها چند ساعت طول خواهد کشید ، اما اصلاح ناحیه بلافاصله تحریک شما را بیشتر می کند. این نکات را دنبال کنید تا بهترین نتیجه را بعد از درمان با لیزر دریافت کنید:

 • قبل از اصلاح منطقه تحت درمان چند روز صبر کنید ، تا زمانی که دیگر به لمس حساس نشوید.
 • بعد از هر بار درمان با لیزر ، چهار تا پنج روز از لایه برداری پوست خودداری کنید. حتی اگر احساس تحریک یا حساسیت نمیکنید ، زیرا پوست هنوز در حال بهبود میباشد.
 • اجازه دهید موها بریزند، بعد از هر جلسه لیزر موهای زائد ، موهایی که دارای فولیکول های آسیب دیده هستند میریزند . این امر ممکن است گاهی در ابتدا به نظر برسد که موها در حال رشد است زیرا طولانی تر روی سطح پوست ظاهر می شوند .قبل از اصلاح ناحیه را لایه برداری کنید تا موهای نابود شده توسط لیزر از بین بروند.
 • یاد داشت کنید که چند بار نیاز به اصلاح منطقه درمان شده دارید. با گذشت زمان و جلسات بیشتری که لیزر انجام می شود ، لازم نیست که نگران اصلاح مو های زائد خود باشید.
 • بعد از اتمام تمام مراحل درمان لیزر موهای زائد ، دیگر لازم نیست نگران مراقبت از منطقه لیزر باشید.

از بین بردن دائمی موهای بدن ناخواسته شما را با پوستی صاف و بی عیب و نقص در نهایت عاری از برآمدگی و براق خواهد کرد. هر چند وقت یکبار که دوست دارید در بین جلسات درمان لیزر موهای زائد اصلاح کنید و منتظر باشید که دیگر هرگز به اصلاح کردن نیازی نداشته باشید!

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 858

به "اصول و نکات مهم برای اصلاح کردن قبل و بعد از جلسات لیزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصول و نکات مهم برای اصلاح کردن قبل و بعد از جلسات لیزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید