تور ترکیه: اسکله تاریخی آنتالیا ترکیه

به گزارش جام پارسی، موقعیت استراتژیک سواحل صخره ای آنتالیا از گذشته های بسیار دور مورد توجه دریانوردان بوده تا جایی که کسی نتوانسته است سابقه دقیق و مشخصی را از این بندرگاه ارائه دهد. اما آنچه که از اسناد و مدارک تاریخی به دست آمده، این است که اسکله آنتالیا ترکیه بیش از دو هزار سال قدمت دارد چرا که رومیان در زمان های بسیار دور این منطقه را تحت تسلط خویش داشته و از این اسکله به عنوان مکانی برای پشتیبانی ناوگان کشتیرانی خود استفاده میکرده اند.

تور ترکیه: اسکله تاریخی آنتالیا ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

در دوره های بعدی تاریخ، ما شاهد حضور ناوگان امپراطوری عثمانی در اسکله تاریخی آنتالیا بوده ایم که برای بسط و توسعه قلمروی امپراطوری خویش از این اسکله به عنوان مکانی مناسب برای تخلیه نیرو و یا بارگیری بهره گرفته اند.

در زمانی نیز گروه هایی از دزدان دریایی به این منطقه آمده و بندرگاه تاریخی آنتالیا ترکیه سکنی گرفته اند. آنان با کشتی های چوبی بزرگ که معمولا شکل و شمایل خاص دزدان دریایی را دارد در این اسکله پهلو گرفته و یا اموال سرقتی را جهت فروش به این بندرگاه می آوردند. اینکه امروزه هم توریستان شاهد کشتی هایی به شکل کشتی دزدان دریایی هستند به علت آن است که سابقه تاریخی این اسکله را یادآوری نمایند.

برخی از این کشتی ها از همان روزها به یادگار مانده اند و توریستان با ورود و سوار شدن به آنها تجربه تازه ای را کسب می نمایند. ورود یه این کشتی ها برای هر نفر 5 لیر است که بعد از تکمیل شدن کشتی که معمولا 50 یا صد نفر گنجایش دارند به مدت یک ساعت توریستان را به سواحل اطراف برده و تفریحی به یاد ماندنی را برایشان رقم می زنند.

اسکله تاریخی آنتالیا چشم اندازهای زیبایی دارد که در نوع خود منحصر به فرد هستند. رستوران ها و خانه های این بندرگاه به همان شمایل قدیمی با کوچه های سنگفرش شده و فضایی تاریخی، اینک یکی از جاذبه های توریستی آنتالیا در ترکیه است که همه روزه توریستانی را از سراسر اروپا به خود جذب می نماید.

تورهای توریستی و توریستی بازدید و ملاقات از اسکله تاریخی آنتالیا را در برنامه های خود گنجانده و از قبل، تصاویر و اطلاعاتی را در خصوص آن به توریستان ارائه می نمایند.

حال و هوای تاریخی این اسکله زیبا با کشتی هایی به سبک دزدان دریایی برای هر توریست تازه آمده به این شهر جالب و به یاد ماندنی می باشد.

ایرج مرادی

در ذیل دیگر عکس های اسکله تاریخی آنتالیا ترکیه را می بینید که به وسیله استاد مرادی عزیز به صورت اختصاصی برای سایت نشاط آوران تهیه شده است:

منبع: ای نشات
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1577

به "تور ترکیه: اسکله تاریخی آنتالیا ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه: اسکله تاریخی آنتالیا ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید