اتفاقاتی که بعد از ترک نوشابه در بدن می افتد

به گزارش جام پارسی، بسیاری از افراد همانند شیرینی به نوشابه نیز علاقه زیادی دارند و خوردن نوشابه برایشان تبدیل به عادت شده ولی ترک کردن نوشابه؛ برای سلامتی شما بسیار مفید است.

اتفاقاتی که بعد از ترک نوشابه در بدن می افتد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک، مصرف نوشابه در بین بسیاری از افراد به یک عادت تبدیل شده است . خرید و تهیه این نوشیدنی آسیب زا بسیار راحت و قابل دسترسی است . در این بین تعداد زیادی از افراد هستند که این عادت مخرب را کنار گذاشته اند . حال در این قسمت از سلامت قصد داریم تا آنالیز کنیم که بعد از ترک نوشابه چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد .

1. علاقه به شیرینی جات کاهش پیدا می نماید :

مصرف و میل به شیرینی جاتی مثل نوشابه دست افراد نیست و در ناخودآگاه آن ها می باشد . نوشابه نیز جزء آن دسته از شیرین هایی است که شما را معتاد می نماید و می تواند روی احساس رضایت تان تاثیرگزار باشد.

علت آن هم این است که بدن و معده احساس آرامش کاذبی با شیرینی جات می نماید و هورمون هایی را آزاد می نماید . حال زمانی که این نوشیدنی را کنار بگذارید، میل به تمام انواع مواد غذایی که دارای شیرین نماینده های مصنوعی هستند، کاهش پیدا می نماید زیرا مهم ترین آن را ترک نموده اید .

2. وزن کاهش پیدا می نماید :

نوشابه ها حتی در انواع رژیمی حاوی انسولین هستند و باز هم حاوی شیرین نماینده های مصنوعی می باشند و از کاهش وزن جلوگیری می نمایند و در نتیجه می توان گفت که نوشابه سدی برای کاهش وزن است که با ترک آن زودتر به این مهم دست پیدا می کنید .

3. سیستم ایمنی بهبود پیدا می نماید :

اسید موجود در نوشابه برای سیستم گوارش ، ریشه دندان ها و بدتر شدن شرایط رفلاکس معده مضر است . ترک کردن آن باعث می گردد که باکتری های مضر و آسیب زننده به این قسمت ها و سیستم ایمنی شما از بین بروند و در نتیجه سیستم ایمنی سالمی خواهید داشت .

4. استخوان های محکمی خواهید داشت :

رنگ کاراملی موجود در نوشابه دارای مواد مصنوعی است که فسفرهایی را به وجود می آورد که در طولانی مدت برای استخوان ها مضر هستند . فسفر یک ماده طبیعی است که در غذاهای طبیعی مثل لوبیا و غلات یافت می گردد اما انواعی از آن که در نوشابه وجود دارند ، در طولانی مدت به جای فایده به استخوان شما آسیب وارد می نماید و همچنین باعث ایجاد مسائل کلیوی نیز می گردد . مصرف نکردن آن نیز طبیعتا استخوان های شما را تقویت می نماید .

5. انرژی بیشتری خواهید داشت :

کافئین موجود در نوشابه دوست و انرژی بخش شما نیست . مصرف بیش از حد کافئین باعث از بین بردن آب بدنتان می گردد و سیستم ایمنی بدن را بیش از حد تحریک می نماید و در نتیجه احساس خستگی زیادی می کنید . مصرف نوشابه باعث بالا و پایین رفتن و نواسانات انرژی خواهد شد و در نتیجه ترک آن انرژی را در سطح بالا و متعادلی نگه می دارد .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1071

به "اتفاقاتی که بعد از ترک نوشابه در بدن می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقاتی که بعد از ترک نوشابه در بدن می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید