آخرین تحولات بازار خودروی تهران؛ پژو 206 تیپ پنج 170 میلیون تومان

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران: آنالیز فرایند بازار خودرو نشان می دهد که قیمت انواع خودرو های داخلی طی یکی دو هفته اخیر بیش از 20 درصد گران شده و این فرایند علیرغم حضور مشتری و رسیدن سطح معاملات به صفر همچنان افزایشی است.

آخرین تحولات بازار خودروی تهران؛ پژو 206 تیپ پنج 170 میلیون تومان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، 22 اردیهشت ماه بود که در جلسه ستاد تنظیم بازار با موضوع قیمت گذاری خودرو، رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوریکنندگان بیان کرد که قیمت مبنا برای انجام معاملات در بازار آزاد، قیمت خودرو در کارخانه به علاوه حداکثر 10 درصد سود خواهد بود.

عباس تابش تاکید نمود: هر کجا قیمتی بالاتر از این ارقام داده گردد، به منزله گران فروشی بوده و بازرسان این سازمان با آن مقابله خواهند کرد.

این در حالی است که معامله گران بازار آزاد همچنان به همان شیوه های قبلی خود که جنس خودم هست، هر قیمتی بخواهم آن را می فروشم، مشتری بخواهد می خرد؛ نخواهد نمی خرد ادامه دادند. همان زمان، رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران نیز به ایسنا بیان کرد که هیچ مصوبه ای در این رابطه به ما ابلاغ نشده است.

قرار بود با مشخص قیمت های جدید خودرو های داخلی، فروش خودرو در بازار 10 درصد بالاتر از نرخ کارخانه صورت گیرد، اما با اجرایی نشدن این طرح، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوریکنندگان با اشاره به اینکه برای مشخص قیمت خودرو، ذی نفع های مختلفی دخالت دارند، گفت: خودروساز باید با فراوری کافی و عمل به تعهدات، وجود کالا در کف بازار را تضمین کند و این شرط لازم برای رعایت حقوق مصرف کننده است.

وی در رابطه با دلایل عدم اجرای مصوبه 10 درصدی فروش خودرو، توضیح داد که پیشنهاد سازمان حمایت در خصوص قیمت خودرو در بازار همان 10 درصد بالاتر از قیمت مصوب کارخانه بود، اما دیدگاه های متفاوتی در این باره وجود دارد. بعضی معتقدند که قیمت مصوب برای خودرو وجود دارد؛ بنابراین قیمت های بازار باید بر مبنای عرضه و تقاضا باشد، اما سازمان حمایت در این خصوص معتقد است که باید سقف قیمت در بازار مشخص گردد.

حالا پس از گذشت نزدیک به دو ماه از آن تصمیم و اجرایی نشدن آن و عدم برخورد هیچ نهاد نظارتی، این فرمول منتفی شده و بازار همچنان علیرغم اینکه تقاضایی در آن وجود ندارد و سطح معاملات به صفر رسیده است، همچنان به طور عجیبی با فرایند افزایشی پیش می رود.

آنالیز ها نشان می دهد که طی یکی دو هفته اخیر بیش از 20 درصد قیمت خودرو ها افزایش یافته است.

براساس آخرین آنالیز از بعضی نمایندگی ها فروش در رابطه با پرتیراژ های خودروسازان، به طور میانگین پراید 111 حدودا 83 میلیون تومان، پراید 131 حدودا 77 میلیون تومان، تیبا 2 و ساینا 97 میلیون تومان، پژو 206 تیپ پنج 170 میلیون تومان، 206 صندوقدار 173 میلیون تومان و دنا 190 میلیون تومان قیمت دارند.

این در حالی است که پیگیری ها از رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران برای اطلاع از دلیل این شرایط بدون نتیجه مانده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 753

به "آخرین تحولات بازار خودروی تهران؛ پژو 206 تیپ پنج 170 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تحولات بازار خودروی تهران؛ پژو 206 تیپ پنج 170 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید