انتها ماموریت عظیم با چهار پیروزی، تیم ملی فوتبال ایران صعود کرد

به گزارش جام پارسی، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتبال ایران که برای رسیدن به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی احتیاج به پیروزی برای صدرنشینی دارد، از ساعت 21 امروز سه شنبه در استادیوم المحرق بحرین به مصاف تیم ملی عراق رفت یک بر صفر این تیم را شکست داد. سردار آزمون(35) برای ایران گل زد.

انتها ماموریت عظیم با چهار پیروزی، تیم ملی فوتبال ایران صعود کرد

تیم ملی فوتبال ایران در این ملاقات با علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی زادگان، صادق محرمی، احسان حاج صفی(69 میلاد محمدی)، احمد نورالهی، سعید عزت اللهی(69 میلاد سرلک)، علیرضا جهانبخش(78 سامان قدوس)، علی قلی زاده(93 کاوه رضایی)، مهدی طارمی و سردار آزمون(78 مهدی قایدی) به میدان رفت.

تیم ملی فوتبال ایران آغاز نماینده این ملاقات بود و یک دقیقه توپ را با آرامش در زمین به گردش درآورد. در این لحظات ملی پوشان ایران در نظر داشتند با گردش توپ در زمین آرامش را در زمین حاکم نمایند.

* دقیقه 5 : برخوردی که عزت الهی با بازیکن عراقی داشت منجر به مصدوم شدن بازیکن حریف شد اما داور خطای بازیکن عراق را گرفت و دو دقیقه بعد ایران بازی را از همین نقطه آغاز کرد و بازهم سعی در آرام کردن بازی داشت. در دقیقه 8 ایران صاحب اولین ضربه کرنر شد.

احمد نورالهی در دقیقه 9 این ملاقات به علت بالا آوردن بیش از میزان پا از سوی داور ازبکستانی اولین کارت زرد دریافت کرد. در دقیقه 13 هم طارق همام به خاطر خطا روی جهانبخش کارت زرد دریافت کرد.

در دقیقه 15 عراقی ها در یکی از معدود ورودهایشان به منطقه خطر تیم ملی ایران شوتی را به سمت دروازه زدند که توپ درون محوطه جریمه به بدن شجاع خلیل زاده برخورد کرد که بازیکنان حریف اعتقاد داشتند توپ به دست برخورد نموده و داور باید پنالتی می گرفت اما اعلام ضربه کرنر شد. پس از ارسال توپ درگیری بین بیرانوند و بازیکن عراق صورت گرفت که با تذکر داور ختم شد.

دقیقه 18 سردار آزمون از خط دفاعی عراق جلوتر رفت و توپ ارسالی نورالهی را به گل تبدیل کرد اما یاری داور اعلام آفساید کرد و گل پذیرفته نشد.

دقیقه 28 حرکت بازیکنان ایران فرصت را برای سردار آزمون درون محوطه جریمه فراهم کرد که دروازه عراق را با خطر روبرو کند اما ضربه او به بدن مدافعان برخورد کرد و ثمری برای ایران نداشت.

در دقیقه 35 احسان حاجی صفی پس از دریافت توپ از علی قلی زاده، از جناح چپ وارد محوطه جریمه عراق شد و با یک پاس عرضی زمینی سردار آزمون را در موقعیت گل قرار داد که ضربه آرام و زمینی این بازیکن به گل اول تیم ملی ایران تبدیل شد.

در دقیقه 42 علیرضا جهانبخش به خاطر خطا روی بازیکن حریف از داور کارت زرد گرفت.

در پنج دقیقه خاتمهی نیمه اول عراقی ها از لاک دفاعی خارج شدند و سعی کردند دروازه ایران را با خطر جدی روبرو نمایند اما دفاع خوب ایرانی ها فرصت را از حریف سبزپوش گرفت تا گل خورده را در نیمه اول جبران کند.

در آغاز نیمه دوم عراق خیلی زود خودش را به دروازه ایران رساند و بشار رسن با شوتی محکم دروازه بیرانوند را تهدید کرد اما گلر شماره یک ایران توپ را دفع کرد و یک ضد حمله را پایه گذاری کرد اما سعد ناطق بازیکن عراق با دست توپ را کنترل کرد تا به سردار و طارمی نرسد.

در دقیقه 53 صادق محرمی از داور کارت زرد گرفت تا پس از جهانبخش و نورالهی سومین بازیکن اخطاری ایران در این ملاقات باشد.

در دقیقه 63 سعید عزت الهی پشت محوطه جریمه روی بشار رسن مرتکب خطا شد که این ضربه را رسن به سمت دروازه زد که با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 73: ایران می توانست به گل دوم دست پیدا کند اما سردار آزمون در زدن ضربه آخر کم دقتی کرد و در شرایطی که می توانست گل دوم خودش و تیم ملی را وارد دروازه حریف کند ضربه اش را درست جایی زد که دروازه بان عراق ایستاده بود. این برترین فرصت ایران در این نیمه بود.

دقیقه 78 سردار آزمون به خاطر خطا روی بازیکن حریف از داور ازبکستانی کارت زرد دریافت کرد. ضمن این مهدی قایدی و سامان قدوس وارد زمین شدند.

دقیقه 80: علی قلی زاده با نفوذ تا درون محوطه جریمه عراق این فرصت را داشت که دروازه حریف را باز کند اما ضربه آرام او را دروازه بان عراق مهار کرد.

دقیقه 82 مهدی طارمی که برای دقایق خاتمهی کاپیتان تیم ملی ایران شده بود به علت خطا روی بازیکن حریف کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 84 : سامان قدوس می توانست دروازه عراق را برای بار دوم باز کند اما او هم ضربه اش را جایی زد که قبل از این سردار آزمون زده بود و دروازه بان حریف توپ را مهار کرد.

در حالی که داور 5 دقیقه وقت اضافه برای این ملاقات در نظر گرفته بود تیم ملی ایران بازهم می توانست دروازه عراق را باز کند اما در ثانیه خاتمهی مهدی قایدی از توپ ارسالی کاوه رضایی به خوبی استفاده نکرد و توپ را از کنار دروازه خالی به بیرون زد.

تیم ملی فوتبال ایران در خاتمه این مرحله با کسب چهار پیروزی متوالی 18 امتیازی شد و به اسم صدرنشین راهی مرحله بعدی شد. عراق هم با 17 امتیاز در رده دوم نهاده شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1390

به "انتها ماموریت عظیم با چهار پیروزی، تیم ملی فوتبال ایران صعود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها ماموریت عظیم با چهار پیروزی، تیم ملی فوتبال ایران صعود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید