وزارت راه: آدرس سکونت 73 میلیون ایرانی را داریم، به افرادی که اطلاعات سکونت ندهند، پاسپورت و خدمات بانکی نمی دهیم

به گزارش جام پارسی، سرپرست دفتر اقتصاد وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: این اطلاعات کاملا هوشمند به دست آمده و اطلاعات دقیق سکونت و اقدامات 73 میلیون نفر ایرانی در سامانه ثبت شده است و این هشدار می دهیم که اگر سرپرست خانوار در این سامانه نسبت به ثبت اطلاعات اقدام نکنند، مشمول جرایم می شوند.

وزارت راه: آدرس سکونت 73 میلیون ایرانی را داریم، به افرادی که اطلاعات سکونت ندهند، پاسپورت و خدمات بانکی نمی دهیم

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت شهرسازی گفت: اطلاعات کاملا هوشمند به دست آمده و اطلاعات دقیق سکونت و اقدامات 73 میلیون نفر ایرانی در سامانه ثبت شده است و این هشدار می دهیم که اگر سرپرست خانوار در این سامانه نسبت به ثبت اطلاعات اقدام نکنند، مشمول جرایم می شوند.

به گزارش ایلنا، ابوالفضل نوروزی با بیان اینکه 3 هزار میلیارد تومان مالیات از شناسایی خانه های خالی برآورد شده است، گفت: از شناسایی خانه های خالی در پی کسب درآمد نیستیم و این مالیات را مالیات تنظیمی می دانیم.

وی با اشاره به مراجعه و ثبت اطلاعات مردم در سامانه ملی املاک و اسکان گفت: در حال حاضر اطلاعات 73 میلیون اشخاص حقیقی و حقوقی را در اختیار داریم که این افراد در چه موقعیتی مکانی اسکان دارند و زندگی می کنند و این اطلاعات کاملا بی سابقه بوده است.

سرپرست دفتر اقتصاد وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: این اطلاعات کاملا هوشمند به دست آمده و اطلاعات دقیق سکونت و اقدامات 73 میلیون نفر ایرانی در سامانه ثبت شده است و این هشدار می دهیم که اگر سرپرست خانوار در این سامانه نسبت به ثبت اطلاعات اقدام نکنند، مشمول جرایم می شوند.

نوروزی با اشاره به جرایم سرپرست خانوار اطلاعات سکونت را ثبت نمی کنند، گفت: طبق قانون تمام خانه های کشور خالی هستند مگر اینکه افراد اطلاعات آن را ثبت و خوداظهاری کنند. اولین جریمه ای مشمول افرادی که اطلاعات خود را ثبت نمی کند این است که مشمول مالیات بر خانه های خالی می شود، دومین جریمه این است که تعرفه برق این واحد بها بالاترین رقم احتساب می شود و سومین جریمه این است که نمی تواند از دستگاه های اجرایی خدمات دریافت کند به طوریکه دستگاه های اجرایی نباید این افراد خدمات بانکی ارائه دهند یا اینکه نمی توانند پاسپورت دریافت کنند یا تاریخ آن را تمدید کنند.

وی درباره چگونگی به دست آمدن این اطلاعات گفت: اگر فردی برای افتتاح حساب به بانکی مراجعه کرده و آدرسی را ثبت کرده و به طور کلی به هر دستگاه اجرایی مراجعه کرده و آدرسی را ثبت کرده تمام این اطلاعات را از دستگاه ها دریافت کرده ایم که به 350 میلیون رکورد اطلاعات رسیدیم و با تقاطع گیری این اطلاعات به آدرس 73 میلیون شخص حقیقی و حقوقی رسیده ایم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 خرداد 1402 بروزرسانی: 17 خرداد 1402 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1913

به "وزارت راه: آدرس سکونت 73 میلیون ایرانی را داریم، به افرادی که اطلاعات سکونت ندهند، پاسپورت و خدمات بانکی نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت راه: آدرس سکونت 73 میلیون ایرانی را داریم، به افرادی که اطلاعات سکونت ندهند، پاسپورت و خدمات بانکی نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید