نکات مهم ایمنی و امنیت برای گذراندن تعطیلات در ساحل

به گزارش جام پارسی، در این بخش از گردشگری نمناک نکات کلیدی مطرح نموده ایم که با استفاده از آن ها می توانید،باعث حفظ ایمنی و امنیت در ساحل شوید.

نکات مهم ایمنی و امنیت برای گذراندن تعطیلات در ساحل

حفظ ایمنی و نکات مهم برای امنیت در ساحل

شنا در اقیانوس احتیاج به قدرت و مهارت بیشتری نسبت به شنا در یک استخر دارد (به همین دلیل کالری بسیار زیادی را می سوزاند) بنابراین شناگران ممکن است زمانی که با امواج و جریان قوی آب روبرو می شوند، با هم به سختی مبارزه نمایند بنابراین، تا زمانی که شما احساس اعتماد به نفس به یکی از اعضای خانواده تان پیدا نکردید، صفحه موج سواری را درخط موج سواری نگه دارید، و روی خط ساحلی بمانید برای این منظور هدایت ها مطرح شده در ادامه بخش گردشگری نمناک را بشناسید و بدانید که اینها از خطرات تمرینات تابستانی جلوگیری می نمایند.

چه نکاتی باعث افزایش ایمنی در کنار ساحل می گردد

قوانین ایمنی ساحلی که موجب کاهش در مهارت های شنا می گردد

استفاده از سیستم دوستی و دوری از تنهایی :

یکی از کارشناسان سلامت سفر و گردشگری در این مورد میگوید :بیشترن خطر در کنار ساحل احتمال غرق شدن بعد از ورود به آب برای شنا کردن است پس هرگز تنهایی شنا نکنید، حتی در استخر ؛دیگر چه رسد به اقیانوس.

بهترین توصیه های امنیتی برای حفظ ایمنی شناگران

سعی کنید نزدیک محوطه کنترل نجات غریقان شنا کنید :

محافظان ،تنها به یک دلیل وجود دارند پس هنگامی که در ساحل میمانید،دنبال یک نجات غریق باشید و مطمئن شوید،که در پست خود حضور دارد و یا در منطقه بین پرچم ها قرار گرفته است.

معنای پرچم هشدار دهنده ساحلی را یاد بگیرید:(بیشتر در کشورهای اروپایی این پرچم ها را خواهید دید)

سبز = خطر کم (احتیاط)

قرمز روشن= خطری متوسط

قرمز =خطر بالا

قرمز پر رنگ= ساحل برای عموم بسته است

بنفش: زندگی دریایی خطرناک

درباره پرچم های هشدار دهنده در کنار دریا چه می دانید

درک جریان موج ها و آب :

این جریان ها اغلب به اشتباه به عنوان جریان ریپتاید و آندرتو شناخته می شوند ،که جریان آب بسیار قوی هستند ،و می توانند تا به طول 2500 فوت برسند،اما به طور کلی، عظیم تر از 30 فوت نمی شوند ؛این امواج و جریان های باریک قدرتمند ،در امتداد سطح دریا حرکت می نمایند و معمولا در نقاط ساحلی که عمیق ترین قسمت اقیانوس است، رخ می دهند. هنگامی که شما در یکی از آنها گرفتار شوید، به خصوص برای یک شناگر ضعیف، بیرون آمدن ازش میتواند بسیار سخت باشد ؛ برای فرار از این جریان، غریزه شما را تحریک میکند و شما را به شنا در برابر آن و آمدن به ساحل ترغیب می نماید پس به جای آن، به شنا در موازات ساحل بپردازید ؛ در نهایت شما از جریان خارج می شوید و قادر به چرخش و شنا کردن به سمت آب های کم عمق خواهید بود.

قوانین ایمنی ساحلی که موجب امنیت می شوند

در دسترس بودن گوشی تلفن همراه یکی از نکات کلیدی امنیت در ساحل

همواره تلفن خود را در نزدیکیتان نگه دارید :

ممکن است شما یا کسی که در نزدیکیتان به یاری احتیاج داشته باشد، همواره در دسترس بودن یک ایده خوبی باشد تلفن را در جای مخصوصی در کیفتان قرار دهید و امیدواریم که فقط برای عکسبرداری از تعطیلات از آن بهره ببرید.

با رعایت این قوانین خطرات شنا در دریا را از خود دور کنید

رعایت چه نکاتی موجب امنیت در ساحل می گردد

حواستان به خطرات احتمالی از سوی موجودات دریایی باشد :

تماس با یک کوسه در ساحل ،اتفاقی بسیار نادر است، اما عروس دریایی و استینگری(نوعی ماهی پهن برقی) یک داستان متفاوت است لمسشان نکنید و حتی به دنبال آنها نروید. اگر در آب یکی از آنها را دیدید، حتی یک عروس دریایی مرده از او دور شوید چرا که این موجود دریایی هنوز هم می تواند شما را نیش بزند. پاهای خود را در آب مخفی کنید تا از نیش زدنشان در امان باشید اگر کسی در نزدیکی شما گزیده شد، یک نجات غریق را خبر کنید و به پزشک برسانیدش.

نکات کاربردی برای امنیت در ساحل

بدن خود را هیدراته(آبرسانی) کنید:

اگر شما به میزان مطلوب آب نخورده اید و در طول روز در زیر آفتاب گرم بوده اید، شما خود را در خطر سکته مغزی قرار داده اید ؛ علائم شناخته شده:حالت تهوع، سردرد، سردرگمی، ضربان قلب سریع و پوست گرم و روشن قرمز.

منبع: نمناک
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 591

به "نکات مهم ایمنی و امنیت برای گذراندن تعطیلات در ساحل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم ایمنی و امنیت برای گذراندن تعطیلات در ساحل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید