نام سامسونگ از کجا آمد؟

به گزارش جام پارسی، سامسونگی که ما اکنون می شناسیم به کلی از شرکتی که در ابتدا وجود داشت، فرق دارد. این شرکت در سال 1938 به وسیله لی بیونگ چول در کره جنوبی تاسیس شد و در ابتدا یک شرکت بازرگانی و فروشگاه مواد غذایی کوچک با حدود 40 کارمند بود.

نام سامسونگ از کجا آمد؟

در دنیای فناوری، نام های زیادی که بزرگتر از سامسونگ باشند، وجود ندارند. این غول فناوری محصولات متنوعی از تلفن های هوشمند گرفته تا یخچال، فراوری می نماید، اما نام سامسونگ از کجا آمده است و آیا معنای خاصی دارد؟

سامسونگی که ما اکنون می شناسیم به کلی از شرکتی که در ابتدا وجود داشت، فرق دارد. این شرکت در سال 1938 به وسیله لی بیونگ چول در کره جنوبی تاسیس شد و در ابتدا یک شرکت بازرگانی و فروشگاه مواد غذایی کوچک با حدود 40 کارمند بود.

سامسونگ تا دهه 1960 وارد صنعت محصولات الکترونیکی نشد. چندین واحد محصولات الکترونیکی از جمله سامسونگ الکترونیکس تشکیل شد که اکنون بیشتر افراد سامسونگ را به این نام می شناسند.

سامسونگ تا سال 1992 بزرگترین فراوریکننده تراشه حافظه دنیا شد. 10 سال بعد، این شرکت، بزرگترین فراوریکننده نمایشگر کریستال مایع در دنیا شد. در سال 2012 سامسونگ، با سبقت از نوکیا، بزرگترین فراوریکننده تلفن همراه در دنیا شد.

واحد سامسونگ الکترونیکس عامل حدود 70 درصد از عایدی کلی سامسونگ است و تا سال 2019، دومین شرکت فناوری بزرگ دنیا از نظر عایدی بود. تلفن های هوشمند سامسونگ تا آوریل سال 2022 حدود 23 درصد سهم از فروش دنیای تلفن هوشمند داشتند.

معنی نام سامسونگ

نام سامسونگ به وسیله لی بیونگ چول- بنیانگذار این شرکت- انتخاب شد و به معنای سه ستاره است. طبق سوابق رسمی سامسونگ، بنیانگذار سامسونگ می خواست این شرکت قدرتمند شده و مانند ستاره های آسمان جاودانی به نظر برسد.

سه ستاره در اولین لوگو و لوگو های بعدی سامسونگ وجود داشت تا این که این شرکت لوگویی که امروز می شناسیم را در سال 1993 معرفی کرد.

بر اساس گزارش وب سایت howtogeek، این شرکت بیش از 80 سال قدمت دارد و در بسیاری از حوزه ها، پرچمدار صنعت فناوری است. به نظر می رسد سامسونگ به هدف بنیانگذارش که قدرتمند و پردوام شدن بود، دست پیدا نموده است.

منبع: فرادید
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1783

به "نام سامسونگ از کجا آمد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام سامسونگ از کجا آمد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید