مهندس استقلال دست نیافتنی می گردد، رکورد ویژه دو آبی پوش در لیگ

به گزارش جام پارسی، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال که سال 1400 را با موفقیت به پایان رساند تا با صدرنشینی سال و قرن نو را شروع کند، در آستانه انجام بیست و چهارمین ملاقات این فصل خود واقع شده است و این در حالی است که آنها با 54 امتیاز در صدر جدول قرار داشته و نه تنها اولین و تنها تیمی هستند که در این فصل از مجموع 50 امتیاز عبور کردند، بلکه تنها تیم بدون شکست مسابقات هم می باشند.

مهندس استقلال دست نیافتنی می گردد، رکورد ویژه دو آبی پوش در لیگ

آبی پوشان در حالی 23 بازی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اند که در مرکز زمین این تیم یک بازیکن به اندازه ای خوب بوده که نه تنها لقب مهندس را از طرفداران این تیم گرفته، بلکه با دعوت به تیم ملی مزد زحماتش را هم دریافت کرد.

مهدی مهدی پور که دومین فصل حضورش در استقلال را تجربه می نماید امروز تبدیل به یکی از مهره های ثابت این تیم شده که آبی ها حتی تصور بازی در غیاب او را هم ندارند. این هافبک 27 ساله یکی از دو بازیکن استقلال است که در تمام دیدارهای این تیم حضور داشته؛ و تنها بازیکن استقلال است که با 2024 دقیقه حضور در میدان از مرز 2000 دقیقه بازی در این فصل عبور نموده تا پر کار ترین بازیکن فصل این تیم و رکورددار حضور در میدان در لیگ برتر باشد.

مهدی پور تنها یک نیمه را در این فصل از دست داده و به جز آن در تمام دقایق حضور تیمش در زمین بازی نموده است. تنها 45 دقیقه ای که استقلال بدون مهدی پور بازی کرد به اولین نیمه این فصل آنها و بازی مقابل طرفدار در هفته اول باز می شود که مهدی پور در ترکیب ثابت نبود و از ابتدای نیمه دوم جای زبیر نیک نفس را در زمین گرفت و تا همین الان بدون وقفه و یک نفس برای آبی پوشان در زمین حضور داشته است.

مهدی پور که رکورددار حضور در میدان است، یکی از دو بازیکن استقلال است که در تمام دیدارهای این فصل حضور داشته و نفر دوم یک تازه وارد به نام جعفر سلمانی است که باوجود بازی در پست مدافع چپ، با 4 گل سومین گلزن برتر تیمش در این فصل است.

سلمانی هم در تمام دیدارهای تیمش حضور داشته و به جز 2 بازی در هفته های ششم و هجدهم مقابل گل گهر و تراکتور، در سایر دیدارها در ترکیب ثابت قرار داشته است. سلمانی با 23 بازی و 1843 دقیقه حضور در میدان بعد از مهدی پور دومین بازیکن پر کار استقلال در فصل بیست و یکم است.

سلمانی را به لحاظ دقایق حضور در میدان یک خارجی تازه وارد سایه به سایه تعقیب می نماید که خیلی ها او را نه تنها برترین خرید این فصل استقلال می دانند، بلکه به زعم بسیاری این بازیکن برترین بازیکن این تیم و حتی شاید لیگ برتر در فصل جاری باشد.

کوین یامگا بازیکن چند پسته ای که از هفته دوم به استقلال پیوست و امروز با 10 گل زده یکی از شانس های آقای گلی لیگ برتر است، به جز 3 بازی در تمام دیدارهای این تیم در ترکیب اصلی قرار داشته تا امروز با 1796 دقیقه حضور در میدان سایه به سایه در تعقیب جعفر سلمانی باشد.

یامگا تنها 3 بازی در هفته های اول، ششم و شانزدهم را به ترتیب مقابل طرفدار (این بازی قبل از پیوستن یامگا به استقلال انجام شد)، گل گهر (با حکم کمیته معین شرایط) و طرفدار در نیم فصل دوم (4 اخطاره بودن) از دست داد و به جز آن در تمام دیدارهای تیمش به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفته است.

استقلال در حالی روز سه شنبه و از ساعت 20:30 در استادیوم آزادی میزبان پیکان خواهد بود که حضور این 3 بازیکن در ترکیب اصلی آنها کاملاً قابل پیش بینی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 تیر 1401 بروزرسانی: 3 تیر 1401 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1734

به "مهندس استقلال دست نیافتنی می گردد، رکورد ویژه دو آبی پوش در لیگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهندس استقلال دست نیافتنی می گردد، رکورد ویژه دو آبی پوش در لیگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید