مالیات برای خوردورهای بالای سه میلیارد از سال آینده اجباری شد

به گزارش جام پارسی، رییس سازمان امور مالیاتی گفت: همه خودروهای دارای قیمت بیش از سه میلیارد تومان از سال آینده باید مالیات پرداخت نمایند.

مالیات برای خوردورهای بالای سه میلیارد از سال آینده اجباری شد

به گزارش خبرنگاران، داود منظور اضافه نمود: به هر حال کسانی که خودروهای گران قیمت سوار می شوند به لحاظ درآمدی متفاوت از فردی هستند که خودرو ندارد، یا خودروی مقرون به صرفه قیمت سوار می گردد.

وی گفت: این موضوع برای خانه های گران قیمت نیز اجرا می گردد و در مجموع مالیات بر ثروت به صورت جداگانه از افراد دریافت خواهد شد.

رییس سازمان امور مالیاتی گفت: آنچه سازمان اجرا می نماید کاملا بر اساس قانون است و نمی توان ملاحظات را در اجرای قانون در نظر گرفت اما اینکه نرخ تورم روی قیمت کالاهایی مانند خودرو تاثیر داشته و آن را افزایش داده است، قابل تامل است.

منظور اضافه نمود: کسانی که خودروی گرانقیمت سوار می شوند، توانمندی آن را دارند که با پرداخت مالیات، در تامین خدمات عمومی دولت مشارکت کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی با تاکید بر شفافیت در مصارف درآمدهای مالیاتی گفت: مصارف مالیات هر سال طبقه بندی و مشخص می گردد و ضروری است که مردم از آن آگاه شوند، به هرحال این حق مردم است که بدانند درآمدهای مالیاتی در کجا هزینه می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1401 بروزرسانی: 20 بهمن 1401 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1867

به "مالیات برای خوردورهای بالای سه میلیارد از سال آینده اجباری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالیات برای خوردورهای بالای سه میلیارد از سال آینده اجباری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید