رونق گردشگری زمستانی در خراسان شمالی با مشارکت بخش خصوصی

به گزارش جام پارسی، خراسان شمالی با طبیعتی زیبا و چهارفصل علاوه بر اینکه میزبان گردشگرانی در فصول بهار، تابستان و پاییز است به دلیل شرایط اقلیمی متنوع، ظرفیت مناسبی در گردشگری زمستانه نیز دارد که این مهم می تواند با مشارکت بخش خصوصی رونق بیشتری پیدا کند.

رونق گردشگری زمستانی در خراسان شمالی با مشارکت بخش خصوصی

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا زمستان 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

بسیاری بر این باورند که زمستان، فصل در خانه ماندن و استراحت است و فصل بهار و تابستان، بهترین زمان برای مسافرت. اما واقعیت آن است که گوشه گوشه ایرانِ زیبا طبیعتی دارد که لذت دیدن آن ها در زمستان کمتر از سایر فصول سال نیست.

خراسان شمالی، سرزمین چهار اقلیمِ شمال شرق ایران با طبیعتی زیبا و آب وهوای مناسب، در تمام فصول سال برای طبیعت گردان دیدنی است. در فصل زمستان نیز با سرد شدن هوا و بارش برف، این منطقه دارای طبیعتی دل نشین است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید.

طبیعتی که ظرفیت بسیار مناسبی را برای توسعه گردشگری زمستانه در خراسان شمالی فراهم آورده و مدیران این حوزه نیز به دنبال بهره برداری از این ظرفیت هستند تا اوقات فراغت مردم که در زمستان سپری می گردد هدفمند شده و به سمت گردشگری سوق پیدا کند.

استقبال از راه اندازی تورهای اسکی در خراسان شمالی

یک فعال حوزه گردشگری خراسان شمالی دراین باره گفت: برف و زیبایی های آن در مناطق کوهستانی و برف گیر استان، زمینه را برای برگزاری مسابقات ورزشی زمستانی فراهم نموده است.

پیغام مهنانی اضافه کرد: شرایط اقلیمی خراسان شمالی از مشخصه های مثبت آن برای جذب توریست است که حتی در فصل زمستان نیز این قابلیت برای استان وجود دارد.

این مدیر دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری مطرح نمود: در سال گذشته برای نخستین بار تورهای اسکی برای علاقه مندان برگزار کردیم که استقبال بسیار خوبی از این برنامه شد.

او با بیان اینکه این تورها به صورت مقدماتی برگزار گردید توضیح داد: به دلیل وجود تعداد زیاد علاقه مندان، در چندین نوبت تورهای ورزش های زمستانی در خراسان شمالی برگزار گردید که امسال نیز متقاضیانی برای آن وجود داشت.

مهنانی گفت: هرچند تجهیزات ما محدود است اما با در اختیار قرار دادن آن ها در کنار آموزش، توانستیم انتظارات علاقه مندان را برآورده و لذت تفریحات زمستانه را در استان برای آن ها تداعی کنیم.

او اظهار کرد: همه ساله با شروع فصل زمستان و بارش برف در خراسان شمالی شاهد هستیم که طبیعت دوستان بسیاری به صورت خودجوش در ارتفاعات برف گیر استان ازجمله در اسدلی به تفریحات زمستانه و تیوپ سواری می پردازند.

این فعال حوزه گردشگری اضافه کرد: این نشان می دهد که افراد زیادی علاقه مند به این مقوله هستند و در صورت تأمین ایمنی و زیرساخت های متناسب با تفریحات زمستانی، این شاخه از گردشگری نیز در خراسان شمالی می تواند بسیار رونق پیدا کند.

مهنانی به ظرفیت های بخش خصوصی برای توسعه این مهم در خراسان شمالی اشاره نمود و گفت: تحقق گردشگری زمستانی به معنای واقع در خراسان شمالی نیازمند هم افزایی دستگاه هایی همچون راه و شهرسازی و... در کنار بخش خصوصی است.

او از شناسایی مناطق و مسیرهای مستعد به منظور توسعه گردشگری زمستانه در استان اطلاع داد و اظهار کرد: این آمادگی وجود دارد تا در صورت وجود علاقه مندان، تورهای تخصصی و مهیج خود را به همراه تجهیزات و آموزش در زمستان امسال نیز برگزار کنیم.

ظرفیت مناطق گلیل و سرانی برای توسعه گردشگری زمستانی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از گلیل و سرانی در شهرستان شیروان به عنوان مناطق مستعد برای توسعه گردشگری زمستانه در استان نام برد و اظهار کرد: با توجه به طبیعت بکر و زیبا و شرایط آب وهوایی که در گلیل و سرانی وجود دارد، می توانند به عنوان پایلوت گردشگری زمستانی در استان معرفی گردد.

علی کاظمی با تأکید بر اینکه تحقق این امر نیازمند فراهم آوردن شرایط و زیرساخت های مناسب است، توضیح داد: در کوشش هستیم تا با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی و راه اندازی 2 اقامتگاه بوم گردی در این منطقه، بتوانیم گردشگران را در فصل زمستان به دیدن زیبایی های استان دعوت کنیم.

او با اشاره به اینکه تنوع آب وهوایی در خراسان شمالی زمینه را برای گردشگری در هر چهارفصل سال فراهم می نماید، مطرح نمود: باید مفهوم عام و تفریحات زمستانه را هدفمند و به سمت وسوی گردشگری زمستانه سوق دهیم که دراین باره، بخش خصوصی نقش پررنگی را ایفا می نماید.

گزارش از محبوبه عبدی

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 330

به "رونق گردشگری زمستانی در خراسان شمالی با مشارکت بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق گردشگری زمستانی در خراسان شمالی با مشارکت بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید