دلایل آلودگی هوای تهران اعلام شد

به گزارش جام پارسی، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، وارونگی دما و تردد خودروهای دیزلی را از جمله علل اصلی آلودگی هوای این روزهای پایتخت عنوان می نماید.

دلایل آلودگی هوای تهران اعلام شد

به گزارش جام پارسی از مهر، شینا انصاری، با اشاره به اقدامات این حوزه برای مقابله با ویروس کرونا در نشست خبری مجازی گفت: اداره کل محیط زیست شهرداری تهران به صورت مستقل کاری را انجام نداده اما در کنار مابقی ادارات و سازمان ها همکاری نموده است.

وی ادامه داد: پیگیری نحوه دفن پسماندهای عفونی، بازدید از اسکان های کارگری و لغو تمام برنامه های مناسبتی محیط زیست و همچنین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از جمله پیگیری های این اداره بوده است.

انصاری همچنین در واکنش به این پرسش که آیا مواد ضدعفونی نماینده به گیاهان و حیوانات شهری آسیب می رساند یا خیر، گفت: غلظت مورد استفاده ما از این مواد، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و وزارت ارشاد است و طبق پروتکل های آن ها عمل می گردد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در واکنش به ادعایی مبنی بر اینکه آیا حیوانات ناقل بیماری کرونا هستند یا خیر نیز گفت: براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی هنوز شواهدی وجود ندارد اما باید تماس با حیوانات چه خانگی و چه غیرخانگی کنترل شده باشد و بعد از تماس با پوست بدن حتماً فرد خود را ضدعفونی کند.

انصاری از جمع آوری بنرهایی با محتوای تماس کنترل شده با حیوانات اطلاع داد و گفت که؛ هرچند این بنرها حیوان ستیزانه نبود اما با توجه به دغدغه ای که بعضی از فعالان حقوق حیوانات داشتند آن ها را جمع آوری کردیم.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه شهروندان باید دستکش و ماسک خود را در نایلکس های در بسته بگذارند، گفت: همچنین از شهروندان می خواهم که از مصرف بی رویه شوینده ها به ویژه در فضای بسته خودداری نمایند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود کاهش تردد شاهد آلودگی هوا در تهران هستیم، تاکید نمود: ما در این روزها شاهد وقوع پدیده اینورژن و انباشت آلاینده هستیم و همچنین حضور ذرات معلق کم تر از 2.5 میکرون که ناشی از تردد خودروهای دیزلی است. با توجه به اینکه محدودیتی در این مدت برای تردد این خودروها نداشتیم احتمالاً بخشی از آلودگی به دلیل حضور آنها است.

انصاری در خاتمه تاکید نمود: در عین حال نباید نادیده بگیریم که با وجود کاهش تردد اما بازهم استفاده از خودرو در تهران بسیار زیاد است و اگر شیوع کرونا نبود قطعاً شرایط از این بدتر هم می شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 522

به "دلایل آلودگی هوای تهران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل آلودگی هوای تهران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید