تصویب وام 400 میلیونی مسکن ملی با سود 2 درصد

به گزارش جام پارسی، معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب پرداخت وام 400 میلیون تومانی نهضت مسکن ملی با سود 2 درصد برای دهک های یک تا 4 اطلاع داد.

تصویب وام 400 میلیونی مسکن ملی با سود 2 درصد

به گزارش ایسنا، هادی عباسی، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خبر های خوبی برای متقاضیان نهضت ملی مسکن داریم، گفت: اولین خبر خوب است که سقف تسهیلات را به 550 میلیون تومان افزایش داد و به بانک ها ابلاغ شده است. دومین خبر خوب این است که به دهک های اول و دوم که برای پرداخت آورده اولیه مشکل داشتند وام 400 میلیون تومان با نرخ 2 درصد و در زمان پرداخت 15 ساله و برای دهک سوم و چهارم وام 300 میلیون تومانی با نرخ دو درصد در مدت زمان 15 ساله از محل صندوق ملی مسکن ارائه می گردد.

وی ادامه داد: این وام ها برای اقشار خاص از جمله مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است. بعلاوه مصوبه خوبی داریم که بافت فرسوده با زمین و وام ساخت تهاتر نمایند که ارزش زمین بیشتر از آن وام خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نهضت ملی مسکن پروژه مردمی است و وزارت راه و شهرسازی بستر را فراهم می نماید و موظف است امتیازات را ارائه کند و قرار نیست که صرفا مسکن بسازیم. تا کنون ساخت یک میلیون و 235 هزار واحد نهضت ملی مسکن آغاز شده است.

عباسی اظهار کرد: در قانون جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی مکلف شده به خانوار های دارای سه فرزند یا بیشتر که متولد 24 آبان 1400 به بعد هستند، 200 متر مربع زمین به صورت رایگان واگذار کند. البته این خانوار ها باید هزینه آماده سازی زمین را پرداخت نمایند. این هزینه به صورت قسطی با دو سال تنفس و طی شش سال دریافت خواهد شد.

وی با اعلام اینکه هزینه آماده سازی زمین حدود 50 تا 200 میلیون تومان است، توضیح داد: تا به امروز حدود 80 هزار نفر در سامانه وزارت راه و شهرسازی برای دریافت زمین ثبت نام کردند، پس از پالایش زمین مورد نظر در شهر های کمتر از 500 هزار نفر جمعیت به متقاضیان واگذار می گردد. حدود 3000 نفر زمین تحویل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درمورد بروز مشکل برای بعضی خانواده ها در شهر قم گفت: با توجه به قانون جوانی جمعیت شهر قم بالای 500 هزار نفر جمعیت دارد نمی توانیم در این شهر به متقاضیان زمین واگذار کنیم. در زمان حاضر در سه شهر اطراف قم از جمله سلفچگان و چند سایت زمین آماده واگذاری به متقاضیان است.

عباسی درباره اینکه قرار بود در فاز اول نهضت ملی مسکن 2 میلیون واحد به مردم تحویل گردد و مردادماه زمان اجرای فاز اول تمام می گردد، تا دو ماه دیگر چند واحد تحویل خواهد شد، اظهار کرد: در حال حاضر زمین 150 هزار واحد مسکونی برای دسته های گروهی و انفرادی، زمین 550 هزار واحد گروه انبوه سازان، زمین 115 هزار واحد نیرو های مسلح، زمین 100 هزار واحدشهری در بافت فرسوده، زمین 100 هزار واحد خود مالکی، زمین 220 هزار واحد روستایی تامین و ساخت این واحد ها آغاز شده است.

وی گفت: در مجموع علمیات ساخت یک میلیون و 235 هزار واحد آغاز شده و سخت ترین مرحله ساخت زمین بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: وارد ساخت خوابگاه متاهلی هم شده ایم و با دو دانشگاه در این باره قرارداد منعقد کردیم.

منبع: فرارو
انتشار: 4 خرداد 1402 بروزرسانی: 4 خرداد 1402 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1907

به "تصویب وام 400 میلیونی مسکن ملی با سود 2 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب وام 400 میلیونی مسکن ملی با سود 2 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید