برترین ماسک ها برای محافظت در برابر گونه دلتا کرونا

به گزارش جام پارسی، کیفیت ماسک اهمیت دارد بنابراین اگر می توانید ماسک KN95 یا ماسک N95 به دست آورید، ایمنی و محافظت بسیار بیشتری برایتان ایجاد خواهد نمود.

برترین ماسک ها برای محافظت در برابر گونه دلتا کرونا

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، دکتر اسکات گاتلیب گفت: به رغم شرایط شیوع فعلی گونه جهش یافته دلتا در آمریکا، ویژگی های این ویروس تغییر نکرده است.

دکتر گاتلیب گفت: سبکی و انتقالش به وسیله هوا و احتمال آن که از ماسک نفوذ کند، بیشتر نشده است.

او به جان دیکرسون، میزبان برنامه، گفت: اولین کاری که از آمریکایی ها می خواهم انجام دهند، این است که واکسن بزنند. بی تردید هرکس که الان واکسینه می گردد، واکسنی خواهد داشت که در سراسر پاییز و زمستان از او محافظت خواهد نمود، بنابراین مصونیت گسترده و پایدار خواهد داشت.

او در ادامه گفت که ماسک برای کسانی که می خواهند اقدام محافظتی بیشتری انجام دهند، بر فرض در محیطی با شیوع بالا، هنوز می تواند مفید باشد. دکتر گاتلیب اضافه نمود: کیفیت ماسک اهمیت دارد. بنابراین اگر می توانید ماسک کی ان 95 یا ماسک ان 95 به دست آورید، ایمنی و محافظت بسیار بیشتری برایتان ایجاد خواهد نمود. هم ان 95 و هم کی ان 95 ظرفیت تصفیه بالایی دارند، و 95 درصد ذرات ریز را می گیرند و راحت و مقدار شان مناسب است، و بنابراین در مقایسه با ماسک های پارچه ای و ماسک های طبی، گزینه های بهتری هستند.

دکتر گاتلیب شرح داد که ماسک ان 95 اکنون در دسترس است و گفت: ابتدا در شروع این همه گیری، از مردم می خواستیم از ماسک ان 95 استفاده نکنند، چون به تعداد کافی برای کارکنان بخش درمان موجود نبود. اکنون تعداد ماسک ها زیاد است و ماسک ان 95 هم فراوان در سیستم موجود است.

گونه جهش یافته دلتا در اواخر سال 2020 در هند شناسایی شد و از آن موقع، در بیش از 60 کشور مشاهده شده است. بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) این گونه اکنون عامل 80 درصد موارد ابتلا به کووید 19 در ایالات متحده آمریکا است.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1414

به "برترین ماسک ها برای محافظت در برابر گونه دلتا کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین ماسک ها برای محافظت در برابر گونه دلتا کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید