بارش شدید باران در غرب کشور

به گزارش جام پارسی، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش شدید باران در استان های آذربایجان غربی، غرب و جنوب آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه طی امروز (29 مهرماه) اطلاع داد.

بارش شدید باران در غرب کشور

صادق ضیاییان در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: با گذر موج تراز میانی جو تا خاتمه هفته طی امروز(29 مهرماه) در استان های واقع در شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب غرب و بعضی مناطق شمال شرق، شرق به ویژه در ساعات بعد از ظهر بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می گردد که شدت بارش در استان های آذربایجان غربی، غرب و جنوب آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه خواهد بود.

وی در ادامه گفت: فردا و پس فردا (30 مهرماه و اول آبان ماه) در استان های واقع در شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب غرب به ویژه در ساعات بعد از ظهر، بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می گردد که شدت بارش طی این دو روز در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، همدان، لرستان و غرب مرکزی خواهد بود.

به گفته ضیاییان روز پنج شنبه (2 آبان ماه) با تضعیف سامانه بارشی، بارش در استان های واقع در شمال غرب کشور رخ می دهد که گاهی همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد خواهد بود. طی این روز و به ویژه در ساعات بعد از ظهر در بعضی مناطق واقع در استان های غرب در دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده و خفیف پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: روز آدینه (3 آبان ماه) با عبور سامانه بارشی نسبتا قوی از غرب و شمال غرب کشور در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب کشور و دامنه های جنوبی البرز به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد. شدت بارش ها در این روز در استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، شمال خوزستان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز و تهران خواهد بود.

وی تاکید نمود: امروز (29 مهرماه) در ساعات بعد از ظهر در بعضی مناطق استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و ارتفاعات شمال هرمزگان رشد ابر و بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: از امروز (29 مهرماه) تا آخر هفته در سواحل شمالی کشور بارش متناوب باران و وزش باد پیش بینی می گردد و دمای هوا در بخش های شمالی کشور بین 5 تا 8 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف دور از انتظار نیست.

وی افزود: روزهای پنج شنبه و آدینه (2 و 3 آبان ماه) به علت وزش باد روی شمال عربستان سعودی و جنوب عراق وقوع گرد و خاک در استان های خوزستان و ایلام دور از انتظار نیست.

ضیائیان در خاتمه درباره وضعیت جوی پایتخت اظهار کرد: فردا (30 مهرماه) آسمان تهران قسمتی ابری تا ابری، گاهی همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود. دمای هوا در گرم ترین و خنک ترین زمان به 23 و 15 درجه سانتیگراد می رسد. آسمان پایتخت چهارشنبه (اول آبان ماه) گاهی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد و بارش پراکنده با بیشترین و کمترین دمای 22 و 14 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 144

به "بارش شدید باران در غرب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش شدید باران در غرب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید