افزایش 5 درصدی مبلغ جریمه های رانندگی

به گزارش جام پارسی، معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد که نرخ جریمه های رانندگی در سال 1400 تغییری نسبت به سال 1399 نکرده و تنها پنج درصد برای کمک به سازمان بهزیستی افزوده شده است.

افزایش 5 درصدی مبلغ جریمه های رانندگی

سرهنگ عین الله جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره برخی اخبار منتشرشده پیرامون افزایش نرخ جریمه های رانندگی اظهارکرد: خبری که در فضای مجازی و رسانه های غیررسمی کشور در مورد افزایش مبلغ جرائم رانندگی منتشر شده که به هیچ عنوان صحیح نیست. آنچه برابر قانون برای سال جاری پیش بینی شده این است که مبلغ جریمه تخلفات رانندگی به میزان پنج درصد و آن هم برای کمک به سازمان بهزیستی کشور افزایش پیدا کند که این موضوع در قبض ها اعمال شده است.

جهانی افزود: به عنوان مثال جریمه توقف در محل ایستادن ممنوع مبلغ 40هزار تومان بوده که با احتساب پنج درصد می شود 42هزار تومان اما متاسفانه جدولی در فضای مجازی منتشر شده که مبلغ برخی از جریمه ها را چندین درصد افزایش داده بود که این موضوع تکذیب و تاکید می شود که ارقام اعلام شده به هیچ عنوان صحیح نیست.

وی تاکید کرد: لازم است مردم بدانند نرخ جریمه های رانندگی در سال 1400 به جز همان مورد افزایش پنج درصدی به نفع سازمان بهزیستی تغییری نسبت به سال 1399 نداشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1341

به "افزایش 5 درصدی مبلغ جریمه های رانندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 5 درصدی مبلغ جریمه های رانندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید