بازسازی ساختمان: اعتبارات موجود کفاف بازسازی آثار تاریخی گلستان را نمی دهد

به گزارش جام پارسی، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، اعتبارات موجود کفاف بازسازی آثار تاریخی گلستان را نمی دهد.

بازسازی ساختمان: اعتبارات موجود کفاف بازسازی آثار تاریخی گلستان را نمی دهد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

رحمان فرمانی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: در سفر رئیس جمهور به گلستان بعضی از اعتبارات در حوزه بازسازی بناهای تاریخی در سطح استان مدنظر ما قرار می گیرد و امیدوارم با تخصیص اعتبارات بعد از سفر اجرایی گردد، بعلاوه بعضی از اعتبارات نیز در قالب ملی و استانی است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان اضافه کرد: حجم بناهای تاریخی و فضاهای باستانی، محوطه ها و تپه های تاریخی و امثال آن در استان گلستان به حدی زیاد است که اعتبارات موجود کفاف بازسازی آن را نمی دهد مگر آنکه بازسازی اضطراری انجام گردد.

وی به بافت 156 هکتاری گرگان و استرآباد و بافت های تاریخی گمیشان، زیارت، شاهکوه و دیگر بناهای تاریخی موجود در گلستان اشاره نمود و ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبارات جز سرکشی، نگهداری و حفاظت کار زیادی نمی توان کرد بازسازی این بافت ها و بناهای تاریخی با کندی روبرو می گردد البته این مسئله علت نمی گردد در این مسئله کوتاهی کنیم.

فرمانی تأکید کرد: برای افزایش سهم اعتباری استان گلستان در بخش بازسازی بناها و بافت های تاریخی کوشش می کنیم و این مسئله را در سفر رئیس جمهور به گلستان مدنظر خواهیم داد تا بازسازی و بازسازی بناها و بافت های تاریخی اولویت دار را در دستور کار قرار دهیم.

منبع: همگردی
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1667

به "بازسازی ساختمان: اعتبارات موجود کفاف بازسازی آثار تاریخی گلستان را نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی ساختمان: اعتبارات موجود کفاف بازسازی آثار تاریخی گلستان را نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید