ادغام دو شرکت برای توسعه فناوری رهایش عصاره گیاه با نانوذرات

به گزارش جام پارسی، شرکت ام سی تی سی با خرید و ادغام شرکت للانتوس، از فناوری این شرکت برای توسعه محصولات خود استفاده می نماید. ام سی تی سی به دنبال رهایش عصاره گیاه شاهدانه با استفاده از نانوذرات در محصولات نوشیدنی است.

ادغام دو شرکت برای توسعه فناوری رهایش عصاره گیاه با نانوذرات

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری فناوری نانو ایران، شرکت ام سی تی سی هولدینگ (MCTC Holdings) یکی از شرکت های پیشرو در بخش عصاره شاهدانه و توسعه فناوری های مربوط به تزریق و تحویل این مواد است، این شرکت بیان کرد که با شرکت للانتوس بیوتک ادغام شده است.

در اواسط ماه فوریه، شرکت ام تی سی تی بیان کرد که شرکت للانتوس بیوتک را خریداری نموده است، شرکتی که در زمینه گیاهان دارویی و شاهدانه فعالیت هایی داشته است. این دو شرکت پیش از این تحقیقات مشترکی با هم انجام داده و چندین پتنت را در بخش فناوری های رهایش کانابینول به ثبت رسانده اند.

تمام تحولات و توسعه های اجرا شده توسط این دو شرکت در قالب همکاری مشترک به دست آمده است که به صورت 6 پتنت بوده که حق استفاده از آن در اختیار شرکت ام سی تی سی است. این پتنت ها در موضوعاتی نظیر نانوذرات کانابینول پلیمری، افزایش کارایی استخراج از گیاهان و سامانه های رهایش مواد برای عصاره های گیاهی است.

آرمان طباطبایی، مدیرعامل شرکت ام سی تی سی می گوید: ما هم اکنون فناوری خود را با فناوری شرکت للانتوس ترکیب نموده ایم. براساس توافق های اجرا شده، کلیه حقوق مالکیت فکری این شرکت به ام سی تی سی می رسد. ما اکنون به صورت فعال این فناوری های منحصر به فرد را با چندین محصول ادغام می کنیم. به طور کلی، شرکت للانتوس فناوری های بنیادینی را در اختیار ما قرار می دهد که با این کار ما به شش فناوری در حال ثبت پتنت دسترسی پیدا می کنیم.

قرارداد واگذاری شرکت للانتوس در ماه فوریه امضاء شد و در حال حاضر ام سی تی سی در حال ادغام اسرار تجاری و فناوری های در انتظار ثبت پتنت شرکت للانتوس با فناوری های ام سی تی سی است.

طباطبایی می گوید: در حال حاضر، ما پتنت هایی را ثبت و همچنین شرکت للانتوس را خریداری نموده ایم. اکنون توجه ما به فناوری های انقلابی است.

ام سی تی سی سال گذشته پیروز شد تا ذرات کانابینوئید را در مقیاس نانومتری با/بدون زیست فعال کننده TPGS فراوری کند. اولین پتنت این شرکت روی یک فیلم تقویت شده با نانوذرات است، نانوذراتی که قابل حل شدن و خوراکی بوده و می توان با استفاده از آن کانابینوئید را به همراه ویتامین ها و مواد فعال شده وارد بدن کرد. دومین پرونده پتنت این شرکت به نانوذرات پلیمری اختصاص دارد. در این پتنت روی نوعی از نانوذرات کانابینوئید ترکیب شده با پلی اتیلن گلیکول توکوفریل تاکید شده است، ماده ای که به TPGS شهرت داشته و به عنوان یک ماده افزایش دهنده فعالیت زیستی بر پایه روغن آفتابگردان ساخته می گردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 803

به "ادغام دو شرکت برای توسعه فناوری رهایش عصاره گیاه با نانوذرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادغام دو شرکت برای توسعه فناوری رهایش عصاره گیاه با نانوذرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید