آبشار شیرآباد خان؛ طبیعت کارت پستالی گلستان، عکس

به گزارش جام پارسی، آبشار شیرآباد خان که لقب عروس آبشارهای گلستان را گرفته یکی از نقاط بی نظیر ، بدیع و بسیار زیبایی است که سالیانه هزاران نفراز مشتاقان طبیعت و هموطنان و گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جلب می کند.

آبشار شیرآباد خان؛ طبیعت کارت پستالی گلستان، عکس

آبشار شیرآباد که به آبشار خان به بین نیز معروف است به صورت پله ای می باشد و جمعاً 12 آبشار کوچک و عظیم را دربرمی گیرد. عظیمترین آبشار آن با ارتفاع 30 متر و حوضچه های پای دیواره آن به ترتیب 40 و 80 متر عمق دارد. این آبشارها در وسط جنگلی انبوه و زیبا واقع شده اند که زیبایی این منطقه را به اوج رسانده اند. طبیعت دست نخورده و زیبای اطراف آبشار شیر آباد این محیط را به مکانی بکر و زیبا تبدیل نموده است.

آبشار شیرآباد خان بی گمان یکی از زیباترین آبشارهای کشورمان است

آبشار اول قابل دسترسی بوده ولی برای رسیدن به آبشارهای بعدی به تجربه بیشتری احتیاج است . در واقع هرچه از آبشار اول به سمت هفتمین آبشار حرکت می کنید به مناطقی برخورد می کنید که بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده اند. همچنین وجود جنگلهای انبوه که گونه های گیاهی کمیابی را در خود جای داده از مشخصه شاخص این جنگل هاست.

گونه هایی کمیاب مانند درختان سرخدار، ملچ، افراو… که به وفور در این مناطق جنگلی یافت می گردد. در راستا آبشار شیرآباد از میان جنگل و روی رودخانه های زیبا رد می گردد و لذت گردش شما را دو چندان می نماید، نغمه زیبای بلبلان و پرندگان همیشه در این جنگل طنین انداز است.

غار شیرآباد نیز یکی از غارهای مهم و جالب استان گلستان به شمار می رود که دست بشر در ساخت آن دخالتی نداشته و در نزدیکی آبشارها واقع است. این غار در ارتفاع حدود 350 متری از سطح دریا واقع شده است و قطر دهانه آن حدود 15-9 متر است. از کف غار، آب سردی جاریست که به رودخانه شیرآباد وارد می گردد.

این غار اندکی بالاتر از آبشارهای واقع شده است که به دلیل همجواری، نام روستای شیرآباد را بر آن نهاده اند. در درون غار به دلیل داشتن شرایط مطلوب و وجود آب، گونه هایی از مهره داران و بی مهرگان نظیر گاماروس، عنکبوت، خرچنگ آب شیرین، خفاش، قورباغه جنگلی و سمندر کوهستانی ایران، زیست می نمایند.

آبشار شیرآباد به آبشار خان به بین، نیز معروف است

راستا دسترسی:

این آبشارها از روستای شیرآباد کمتر از 20کیلومتر فاصله دارند و برای رسیدن به آن ها کافیست از راستا خان ببین به روستای شیرآباد 5 کیلومتر را به سمت جنوب بروید و بعد از روستای شیر آباد 3 کیلومتر جاده آسفالته را ادامه داده، سپس راه مالرویی را پیش بگیرید. این راه، به سمت آبشارها پیش می رود.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1185

به "آبشار شیرآباد خان؛ طبیعت کارت پستالی گلستان، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار شیرآباد خان؛ طبیعت کارت پستالی گلستان، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید