هواپیماهای مسافربری روسیه به پرواز از حریم هوایی ایران ادامه می دهند

به گزارش جام پارسی، آژانس حمل و نقل هوایی فدرال روسیه اظهار داشت خطوط هوایی این کشور می توانند به پرواز در آسمان ایران ادامه دهند.

هواپیماهای مسافربری روسیه به پرواز از حریم هوایی ایران ادامه می دهند

با همراهی تور عمان تابستانی از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل جام پارسی، آژانس حمل و نقل هوایی فدرال روسیه سه شنبه اظهار داشت که خطوط هوایی این کشور به پرواز از حریم هوایی ایران ادامه می دهند.

به نوشته خبرگزاری تاس در این بیانیه آمده است: خطوط هوایی روسیه با رعایت توصیه های امنیتی آژانس حمل و نقل هوایی فدرال از جمله اصلاح مسیرها و برنامه های پروازی، از حریم هوایی ایران استفاده می نمایند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است که خدمه هواپیماهای روسی حین پرواز در حریم هوایی ایران هیچگونه عوامل منفی در امر کنترل حریم هوایی این کشور مشاهده نکردند.

در این پیغام بر رصد اوضاع و صدور توصیه های امنیتی بیشتر در صورت لزوم تأکید شده است.

به دنبال سرنگونی یک فروند هواپیمای اوکراینی در نزدیک تهران در چهارشنبه گذشته به دلیل فضای پرتنش حاکم بر منطقه و اشتباه عامل انسانی، آژانس حمل و نقل هوایی فدرال روسیه به مدت یک روز به خطوط هوایی این کشور توصیه کرد از پرواز در حریم هوایی ایران ، عراق و خلیج فارس و دریای عمان خودداری نمایند.

روسیا ، پوبدا، اس-7 و آزور ایر از جمله شرکت های هوایی روسیه هستند که از حریم هوایی ایران پرواز می نمایند و خطوط هوایی ایرفلوت نیز پروازهای مستقیم به تهران را دارد.

یک نماینده مجلس روسیه نیز در روزهای گذشته تاکید نمود ایران با پذیرش اشتباه در قضیه هواپیمای اوکراینی از خود عقلانیت و هوشمندی نشان داد. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 312

به "هواپیماهای مسافربری روسیه به پرواز از حریم هوایی ایران ادامه می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیماهای مسافربری روسیه به پرواز از حریم هوایی ایران ادامه می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید