تور ارزان اروپا: مهاجرت به اروپا؛ برترین کشور ها برای آن هایی که زبان بلد نیستند کدامند؟

به گزارش جام پارسی، اگر انگلیسی زبان هستید و قصد دارید در سال 2022 به اروپا مهاجرت کنید احتمالا کشوری را مد نظر خواهید داشت که دست کم در بدو ورود از نظر زبان و ارتباط کلامی کم ترین مشکل را به شهروندانش داشته باشید.

تور ارزان اروپا: مهاجرت به اروپا؛ برترین کشور ها برای آن هایی که زبان بلد نیستند کدامند؟

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش یورونیوز، اگرچه یادگیری زبان رایج در کشور محل زندگی تازه شما باید در اولویت قرار گیرد، اما این موضوع به طور معمول زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد.

در حالی که در ابتدای ورود سعی می کنید با دستور زبان و مقالات نوشته شده به زبان محلی به تدریج آشنا شوید، اطمینان از اینکه در صورت لزوم همچنان می توانید به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید برای شما آرام بخش خواهد بود.

در بعضی از کشور های اروپایی زبان انگلیسی به طور عموم و گسترده صحبت می گردد، این مسئله یک ارزش افزوده برای مهاجران انگلیسی زبان به شمار می رود.

این در حالیست که در سایر کشور ها برای درخواست اقامت بلند مدت و نیز شهروندی احتیاج به دانستن و تسلط بر زبان محلی وجود دارد.

برترین کشور های اروپایی برای انگلیسی زبان ها کدامند؟

افرادی که زبان مادری شان انگلیسی است معمولا در یادگیری یک زبان خارجی مسائلی دارند. نتایج یک مطالعه به وسیله کمیسیون اروپا در سال 2020 نشان داد که 62 درصد از بریتانیایی های مورد سوال قرار گرفته، نمی توانند به زبان دوم صحبت نمایند.

از سوی دیگر گفته می گردد که 56 درصد از ساکنان کشور های عضو اتحادیه اروپا می توانند به بیش از یک زبان صحبت نمایند.

یک مطالعه بین المللی درباره نگرانی های مهاجران قبل از سفر به خارج از کشور نیز نشان می دهد که بزرگترین ترس این افراد به موانع زبان مربوط می گردد؛ بنابراین اگر می خواهید به اروپا مهاجرت کنید، اما نگران موانع زبانی هستید، بهتر است کشور هایی را که در آن ها به طور گسترده و عام انگلیسی صحبت می گردد در اولویت قرار دهید.

یک شرکت دنیای فعال در زمینه آموزش موسوم به نخست آموزش EF شاخص مهارت زبان انگلیسی را در کشور های اروپایی رتبه بندی نموده است.

این شرکت نتایج آزمون انگلیسی 2 میلیون نفر در سراسر دنیا، از جمله در 35 کشور اروپایی را برای رتبه بندی آن ها جمع آوری کرد. هر کشور به ازای امتیازی که از 800 امتیاز ممکن به دست آورده رتبه ای را به خود اختصاص داده است.

شهروندان کشور های شمال اروپا برترین مهارت را در زبان انگلیسی دارند

کشور های اروپایی بر اساس طبقه بندی شرکت نخست آموزش از میان ده رتبه برتر برای انگلیسی زبانان هشت رتبه را به خود اختصاص داده اند.

در این رتبه بندی کرواسی جایگاه دهم را از آن خود نموده، اما کشور های شمال اروپا بیشترین جایگاه را کسب نموده اند. فنلاند و سوئد در رده های نهم و هشتم قرار دارند و دانمارک به رتبه سوم بسنده نموده است.

اتریش با کسب 641 امتیاز از 800 امتیاز ممکن جایگاه دوم را به دست آورده است. رتبه اول این رده بندی به کشور هلند اختصاص یافته، به نحوی که بین 91 تا 93 درصد از شهروندان این کشور می گویند که از توانایی مکالمه به زبان انگلیسی برخوردارند.

ایتالیا در بین کشور های اروپایی پایین ترین رتبه را به خود اختصاص داده؛ بنابراین اگر انگلیسی زبان هستید و قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است از قبل در کلاس های زبان ایتالیایی ثبت نام کنید.

اقامت در کدام کشور های اروپایی احتیاجمند دانش و مهارت زبانی است؟

اگر به مسائل خود در زمینه یادگیری زبان واقفید، مراقب کشور هایی باشید که شهروندان خارجی را برای ارائه درخواست اقامت ملزم به قبولی در آزمون زبان می نمایند.

آلمان از جمله این کشور ها است که مهاجران خارجی برای دریافت اقامت دائم و شهروندی در آن ملزم به داشتن مهارت زبانی هستند.

بر اساس مقررات فعلی جاری در آلمان داشتن سطح بی 1 (B1) از آموزش زبان آلمانی که در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها تعریف شده برای ارائه درخواست اقامت الزامی است.

در نروژ، برای اقامت موقت احتیاجی به یادگیری زبان نیست؛ در حالی که برای دریافت مجوزاقامت دائم باید به زبان تسلط کامل داشت.

اقامت دائم سوئیس نیز مستلزم آشنایی با یکی از زبان های رایج در آن یعنی آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی است. متقاضیان برای این منظور باید در زمینه مکالمه از سطح A2 و در زمینه نوشتاری از سطح A1 برخوردار باشند.

فرانسه و سوئد نیز در حال حاضر در حال آنالیز شرایط زبان برای اعطای مجوز های اقامت طولانی مدت یا دائم هستند.

در کدام کشور های اروپایی کمترین احتیاج به یادگیری زبان وجود دارد؟

در بسیاری از کشور ها برای اجازه اقامت، احتیاج به یادگیری زبان نیست و فقط برای درخواست شهروندی مهارت زبانی مطالبه می گردد.

به عنوان مثال، اسپانیا برای پذیرش درخواست شهروندی فقط یک مدرک یادگیری زبان اسپانیایی در سطح A2 را طلب می نماید که کمی بالاتر از سطح مبتدی است.

این سطح از مدرک زبان برای شهروندی کشور پرتغال نیز کافی است، اما در کشور هایی مثل ایتالیا و فرانسه برای درخواست شهروندی باید دست کم از مدرک سطح B1 آموزش زبان برخوردار بود.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1773

به "تور ارزان اروپا: مهاجرت به اروپا؛ برترین کشور ها برای آن هایی که زبان بلد نیستند کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: مهاجرت به اروپا؛ برترین کشور ها برای آن هایی که زبان بلد نیستند کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید