ماجرای پیامک جریمه در پمپ بنزین چیست؟

به گزارش جام پارسی، مدتی است که پیغامکی در فضای مجازی منتشر می گردد که حاوی پیغام جریمه رانندگان بدون ماسک است، اما آنطور سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اعلام نموده این پیغامک جعلی بوده و قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد.

ماجرای پیامک جریمه در پمپ بنزین چیست؟

به گزارش ایسنا، فاطمه کاهی، با بیان اینکه جریمه رانندگان توسط دوربین های صندلی های سوخت به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، امکان پذیر نیست، اظهار کرد: انجام این کار احتیاج به زیرساخت هایی دارد که هنوز چنین زیرساخت هایی فراهم نیست.

وی با تاکید بر اینکه این زیرساخت ها شامل دوربین های ویژه ثبت تخلفات است، گفت: اکنون در صندلی ها فقط دوربین های امنیتی وجود دارد که برای رصد کردن حوادث و اتفاقاتی که ممکن است در صندلی ها رخ دهد، استفاده می گردد که با دوربین های ثبت تخلف تفاوت دارد.

به گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی دوربین های امنیتی صندلی ها به هیچ سامانه آنلاینی متصل نیستند و برای این که افراد متخلف از رعایت دستورالعمل های بهداشتی جریمه شوند، باید این دوربین ها با سامانه های آنلاین نظارتی در ارتباط باشند که اکنون چنین زیرساختی فراهم نیست.

کاهی با تاکید بر اینکه تا کنون هیچ درخواستی برای اتصال این دوربین های امنیتی نه از سوی پلیس راهور و نه از سوی هیچ یک از سازمان های نظارتی دیگر به شرکت پخش فرآورده های نفتی نرسیده است، اظهار کرد: باتوجه به اینکه این زیرساخت وجود ندارد بحث جریمه نیز منتفی می گردد.

به گفته وی پس از آنالیز پلاک درج شده در پیامکی که در فضای مجازی منتشر می گردد متوجه شدیم که چنین پلاکی در آن موقع اصلا به صندلی سوخت وارد نشده است و اساس این پیامک جعلی و غیرقابل استناد است.

وی با بیان اینکه تا کنون چنین طرحی مبنی بر جریمه رانندگانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند در صندلی ها مطرح نشده است، گفت: مردم نگران این مساله نباشند و اگر قرار باشد چنین اتفاقی بیفتد قطعا از قبل اطلاع رسانی خواهد شد، اما در حال حاضر چنین برنامه ای در دستور کار نیست و مهم تر از زیرساخت اجرای آن نیز اکنون وجود ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1147

به "ماجرای پیامک جریمه در پمپ بنزین چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای پیامک جریمه در پمپ بنزین چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید