دفاع عضو هیات رئیسه مجلس از حقوق 11 میلیون تومانی نمایندگان

به گزارش جام پارسی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از حاشیه سازی ها در خصوص مجلس و خصوصا موضوع اخیر حقوق نمایندگان گفت: حقوق نمایندگان حدود 11 میلیون تومان و متناسب با قانون خدمات کشوری است و ودیعه مسکن نیز هر ماه از این مبلغ کسر می گردد.

دفاع عضو هیات رئیسه مجلس از حقوق 11 میلیون تومانی نمایندگان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، احمد امیرآبادی با اشاره به بعضی حواشی ایجاد شده در خصوص واریز مبلغ بیش از دویست میلیون تومان به حساب نمایندگان گفت: با توجه به اینکه نمایندگان شهرستان ها برای چهار سال در تهران اسکان دارند، مبلغی آن هم برای یک بار در طول دوره نمایندگی به آنها به صورت تسهیلات پرداخت می گردد و در طول دوره از حقوق نمایندگی کسر می گردد.

  • بیشتر بخوانید:

حقوق نجومی در خانه ملت؟ | 231 میلیون تومان؛ اولین دریافتی نمایندگان مجلس یازدهم | جزئیات دستمزد بهارستانی ها

تایید دریافتی نجومی نمایندگان در ماه نخست | شرح مجلس درباره حق مسکن 200میلیونی نمایندگان

واکنش عضو هیات رئیسه مجلس به دریافتی نمایندگان | حقوق ما 20 میلیون تومان نیست

اولین حقوق نمایندگان مجلس یازدهم چقدر است؟

وی افزود: در مجلس دهم یعنی چهار سال پیش 250 میلیون ودیعه مسکن به نمایندگان تعلق گرفت اما این دوره با وجود تورم و افزایش قیمت ها این مبلغ کاهش 50 میلیونی داشت و نمایندگان با این مبلغ می توانند منزلی متوسط در نقاط مرکزی شهر بگیرند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: هر نماینده به تناسب تعداد شهرهای حوزه انتخابیه باید دفتر پاسخگویی و خدمت داشته باشد. بعضی نمایندگان مجبور هستند در پنج شهرستان دفتر اجاره نمایند و برای دریافت دفتری در شأن مردم و مراجعان مبلغ خاص این کار به آنها تعلق می گیرد که ارتباطی به حقوق ندارد. در خصوص حقوق نیز مبلغ حقوق حدود 11 میلیون تومان متناسب با قانون خدمات کشوری به آنها تعلق می گیرد و ودیعه مسکن نیز هر ماه از این مبلغ کسر می گردد.

وی توضیح داد: مجلس خود را موظف به پیگیری مسائل مردم می داند و نمایندگان نیز دغدغه این را دارند و تا جایی که اختیارات نمایندگی و شرایط کشور اجازه دهد با تمام توان مسائل را دنبال می نمایند و دفاتر نمایندگان نیز پذیرای مردم و صحبت های آنها است.

امیرآبادی در سرانجام با بیان اینکه طرح ازدواج اجباری، تغییر نام فرودگاه امام، فیلترینگ اینستاگرام و تشکیل فراکسیون سیر و پیاز و عدس در مجلس مطرح نبوده، افزود: قطعا حاشیه سازان برای مجلس دلسوز مردم نیستند و در شرایطی که همه مردم با مسائل مختلف دست و پنجه گرم می نمایند، حاشیه سازی و بدبین کردن مردم نسبت به خدمتگزارانشان همراهی با دشمنان است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 769

به "دفاع عضو هیات رئیسه مجلس از حقوق 11 میلیون تومانی نمایندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع عضو هیات رئیسه مجلس از حقوق 11 میلیون تومانی نمایندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید