خانه ملت ، فراوری برق نیروگاه اتمی از 50 میلیارد کیلووات ساعت عبور نموده است

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران - رئیس سازمان انرژی اتمی کشور با بیان اینکه ساخت نیروگاه شماره 2 و 3 اتمی بوشهر به علت کمبود سرمایه به تاخیر افتاده، گفت: فراوری برق نیروگاه شماره یک بوشهر از 50 میلیارد کیلووات ساعت عبور نموده است.

خانه ملت ، فراوری برق نیروگاه اتمی از 50 میلیارد کیلووات ساعت عبور نموده است

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره سهم انرژی هسته ای در تامین برق کشور، گفت: اکنون در حال تهیه یک سند راهبردی هستیم تا مقدار و سهم برق هسته ای را در سبد برق کشور تعریف کنیم و طبق مطالعات اولیه ما تا 8 هزار مگاوات می توانیم هدفگذاری داشته باشیم.

وی معتقد است به یقین افزایش فراوری برق هسته ای در جبران کمبود برق کشور موثر خواهد بود هرچند برق هسته ای دیر بازده بوده و احداث نیروگاه های هسته ای زمان بر است.

اسلامی بعلاوه درباره آخرین شرایط نیروگاه اتمی بوشهر، اعلام کرد: نیروگاه شماره یک در حال فراوری است و فراوری برق آن از 50 میلیارد کیلووات ساعت عبور نموده است و نیروگاه شماره 2 و 3 هم با وجود آنکه در دست ساخت هستند اما از زمان بندی هدف گذاری شده عقب مانده اند لذا امیدواریم بتوانیم با حل مسائل اقتصادی آن تاخیراتش را جبران کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در تمام جهان حرکت به سمت فراوری برق به وسیله انرژی های تجدیدپذیر و هسته ای و فاصله از انرژی های آبی و فسیلی توامان در حال اجرا است.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1494

به "خانه ملت ، فراوری برق نیروگاه اتمی از 50 میلیارد کیلووات ساعت عبور نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه ملت ، فراوری برق نیروگاه اتمی از 50 میلیارد کیلووات ساعت عبور نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید