یارانه ثروتمندان اندک اندک قطع می گردد

به گزارش جام پارسی، پایان دولت تکانی به خود داد و یارانه نقدی بعضی ثروتمندان را قطع کرد اما هنوز آماری از تعداد افرادی که از دریافت ماهانه 45 هزار و 500 تومان یارانه نقدی محروم شده اند، منتشر نشده است.

یارانه ثروتمندان اندک اندک قطع می گردد

گفته می گردد حذف دهک های بالای درآمدی از شمول دریافت یارانه نقدی در جریان واریز یارانه های نقدی در این دوره آغاز شده است. ظاهرا توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فهرست افراد مشمول حذف در دهک های پردرآمد را به سازمان هدفمندی یارانه ها تحویل داده است. دولت پیش تر اعلام نموده بود میخواهد یارانه نقدی 800 هزار نفر از دهک های بالای درآمدی را قطع کند. و تعیین نیست آیا یارانه این 800 هزار نفر قطع شده یا دولت میخواهد مرحله به مرحله اقدام به حذف یارانه این 800 هزار نفر کند.

البته بعضی خبرهای تایید نشده حکایت از آن دارد که فعلا یارانه نقدی 300 هزار نفر قطع شده و فهرست 500 هزار نفری دیگری در دست دولت است که ماه آینده یارانه نقدی آنها قطع می گردد. سخنگوی دولت درباره حذف یارانه دهک های پردرآمد گفته است: تصمیم اتخاذ شده در حد صدک است و بیش از 700 هزار نفر را مشمول می گردد علی ربیعی قطع یارانه نقدی 30 میلیون نفر را در آینده تایید ننموده و شرح داده است: اجرای تصمیم مجلس زمینه های مالی و اجتماعی می خواهد که ما آن را مهیا نمی بینیم ولی ثروتمندان شناسایی می شوند و در ماه بعدهم این موضوع ادامه خواهد داشت.

به گفته سخنگوی دولت حذف یارانه ثروتمندان آغاز شده است اما طبقات متوسط مطمئن باشند تصمیم غلطی نخواهیم گرفت که تاثیری در درآمد آنها داشته باشد؛ پایگاه اطلاعات ایرانیان خوشبختانه بسیار دقیق شده و همین که این تصمیمات روی صدک رفته و آرام آرام ادامه پیدا می نماید نشان از دقت کار است.

حالا بسیاری می پرسند آیا حذف یارانه نقدی 800 هزار نفر از دهک پردرآمد جامعه به معنای خاتمه اجرای قانون است یا اینکه دولت همچنان ثرونمندان را از قطار پیاده می نماید؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 22

به "یارانه ثروتمندان اندک اندک قطع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه ثروتمندان اندک اندک قطع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید