کره شمالی، ترامپ را خرفت و یاوه گو توصیف کرد

به گزارش جام پارسی، یک عضو ارشد دولت کره شمالی پس از آنکه رئیس جمهور آمریکا مجددا رو به صحبت های تند علیه رهبر کره شمالی با توصیف مجدد وی به عنوان مرد موشکی آورد، متقابلا دونالد ترامپ را دچار خرفتی و یاوه گویی خواند.

کره شمالی، ترامپ را خرفت و یاوه گو توصیف کرد

به نقل از سی ان ان، چوئه سون هوی، معاون اول وزیر امور خارجه کره شمالی طبق گزارش خبرگزاری رسمی این کشور، اظهار کرد: وزارت خارجه کره شمالی نمی تواند ناخرسندی خود را از صحبت های نامناسب دونالد ترامپ در حساس ترین زمان ممکن پنهان کند.

او خاطر نشان کرد: چنانچه مجددا ما شاهد تکرار اظهارات و ادبیات تحریک آمیز از سوی ترامپ به صورت عمدی در زمانی سرنوشت ساز باشیم، این نشان دهنده وخامت مجددا یاوه گویی از سوی یک پیر خرفت است.

این نخستین بار در یک سال گذشته است که پیونگ یانگ به صورت آشکار و با الفاظی به شدت تند بر ضد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا موضع می گیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در حاشیه نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، در لندن کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را مرد موشکی توصیف و تهدید کرد که واشنگتن حق استفاده از نیروی نظامی برای متقاعد کردن پیونگ یانگ به دست کشیدن از زرادخانه هسته ای اش را برای خود محفوظ می دارد.

چوئه سون هوی، معاون وزیر امور خارجه کره شمالی در واکنش به این تهدید با انتشار بیانیه ای که در خبرگزاری رسمی این کشور انتشار داشت، اظهار داشت که با شرایط فعلی به نظر می آید جنگ لفظی دو سال پیش دو کشور باردیگر از سر گرفته خواهد شد.

رهبران دو کشور کره شمالی و آمریکا پیشتر قبل از نخستین دیدار تاریخی خود با الفاظی بسیار تند نظیر دیوانه و پیر خرفت یکدیگر را مورد خطاب قرار داده بودند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،ترامپ به دنبال توقف تحرکات کره شمالی است

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 254

به "کره شمالی، ترامپ را خرفت و یاوه گو توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی، ترامپ را خرفت و یاوه گو توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید