پدیده اجاره مجوز مدارس غیردولتی و برخورد با متخلفان

به گزارش جام پارسی، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تخلفاتی مبنی بر واگذاری مجوز تاسیس مدارس غیردولتی با انگیزه تجاری گفت: با متخلفینی روبرو شده ایم که مجوز مدرسه را واگذار می نمایند. به عنوان مثال یک همکار فرهنگی که حائز شرایط بوده آمده و مجوز تاسیس مدرسه گرفته اما آن را به یک سرمایه گذار واگذار نموده است.

پدیده اجاره مجوز مدارس غیردولتی و برخورد با متخلفان

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

مجتبی زینی وند در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به تخلفاتی مبنی بر واگذاری مجوز تاسیس مدارس غیردولتی با انگیزه تجاری اظهار کرد: با متخلفینی روبرو شده ایم که مجوز مدرسه را واگذار می نمایند. به عنوان مثال یک همکار فرهنگی که حائز شرایط بوده، آمده و مجوز تاسیس مدرسه گرفته اما آن را به یک سرمایه گذار واگذار نموده است و آن سرمایه گذار هم انتظار سوددهی دارد.

وی اضافه نمود: هرچند مدارس با توجه به شرایط مالی که از حیث اجاره، حق التدریسها، هزینه بیمه معلمان و غیره وجود دارد به سوددهی نمی رسند، اما متاسفانه آنها که این اقدام را انجام می دهند نهایت دو سه سال کار می نمایند و اگر هم مدرسه به علت تخلف تعطیل شوند برایشان چندان مهم نیست.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی با اشاره به بعضی مسائل مدارس غیردولتی گفت: به عنوان مثال موسس باید ماهانه به ازای هر معلم حدود 500 هزار تومان حق بیمه بپردازد. اجاره بها و نگه داری از تاسیسات و تامین تجهیزات مدرسه را هم در نظر بگیرید. با وجود این مسائل، مثلا یک فرد بازاری رفته مجوز تاسیس مدرسه را اجاره نموده و می خواهد پول فضای خوبی که اجاره نموده به علاوه سود آن را از شهریه در بیاورد.

زینی وند ادامه داد: یکی از برنامه های جدی ما برخورد با اینگونه موارد است. تخلفاتی داشته و حکم به توقف فعالیت مدرسه هم داده ایم. در آیین نامه اجرایی قانون تاسیس مدارس غیردولتی نیز پیشنهاداتی برای تشدید برخورد با این مدارس داشته ایم.

وی درباره اجازه مجوز تاسیس مراکز آموزش از راه دور نیز گفت: آموزش از راه دور سود زیادی ندارد و مسئله ای که الان داریم در مدارس غیردولتی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 277

به "پدیده اجاره مجوز مدارس غیردولتی و برخورد با متخلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدیده اجاره مجوز مدارس غیردولتی و برخورد با متخلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید