ونزوئلا: تحریم بانک مرکزی ایران، تروریسم مالی آمریکا است

به گزارش جام پارسی، وزارت خارجه ونزوئلا با صدور بیانیه ای تأکید کرد که جدیدترین اقدام واشنگتن در تحریم بانک مرکزی ایران، نقض آشکار قوانین بین المللی و نوعی از تروریسم مالی است.

ونزوئلا: تحریم بانک مرکزی ایران، تروریسم مالی آمریکا است

به گزارش گروه بین الملل جام پارسی، خورخه آریزا وزیر امور خارجه ونزوئلا در صفحه توییتر خود، جدیدترین اقدام ضدایرانی واشنگتن در تحریم بانک مرکزی ایران را محکوم کرد.

در بیانیه وزیر خارجه ونزوئلا آمده است که جمهوری بولیواری ونزوئلا، اقدامات غیرقانونی دولت آمریکا علیه بانک مرکزی ایران را رد می نماید و این اقدام واشنگتن، کوشش های چندجانبه بین المللی و صلح را تضعیف می نماید.

در این بیانیه آمده است: این اقدامات نقض حاکمیت و رفاه مردم ایران است و در تضاد با قوانین صلح و نقض آشکار قوانین بین الملل است و نوعی از تروریسم مالی است و کوشش های چندجانبه برای رسیدن به یک گفت وگوی سیاسی، احترام و فهم و درک در منطقه را تضعیف می نماید.

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در کاخ سفید و پیش از دیدار با نخست وزیر استرالیا اطلاع داد که این کشور بانک مرکزی ایران را تحت تحریم های جدید قرار داده است و مدعی شد که این تحریم ها در عالی ترین سطح بوده و بسیار بزرگ هستند. (جزئیات بیشتر)

وزارت خارجه ونزوئلا در حمایت از ایران تأکید: دولت بولیواری ونزوئلا حامی ثبات و صلح در خاورمیانه است و در عین حال بر اتحاد خود با مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران تأکید می نماید و به همکاری خستگی ناپذیر علیه یکجانبه گرایی، تهدید و استفاده از زور و اقدامات یکجانبه که ابزار سلطه استعمارگران است، ادامه می دهد.

رئیس جمهور آمریکا که این روزها به همراه سایر مقامات آمریکایی در حال اتهام پراکنی علیه ایران در مورد حمله به تاسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو است، چهارشنبه شب گذشته وعده تحریم های شدیدتری را علیه ایران داده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 47

به "ونزوئلا: تحریم بانک مرکزی ایران، تروریسم مالی آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونزوئلا: تحریم بانک مرکزی ایران، تروریسم مالی آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید